Klacht: Onterechte beslaglegging op Bankrekening

wjmel01 op 24 juli 2014 over LAVG in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
LAVG is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf LAVG
Categorie Incassobureaus
Status In behandeling
Datum 24 juli 2014

Op 4 december 2013 legde LAVG beslag op de bankrekening van de klager, ondanks het feit dat deze rekening uitsluitend gebruikt werd voor het ontvangen van sociale uitkeringen. De klager stelt dat dit in strijd is met de wet, aangezien het inkomen onder de beslagvrije voet ligt, en hierdoor heeft hij ernstige financiële problemen ondervonden. Daarnaast heeft de beslaglegging geleid tot extra kosten bij de SNS bank.

Mijn Klacht:

Op 4 december 2013 werd door LAVG deurwaarders beslag gelegd op mijn bankrekening. Ondanks dat bij LAVG bekend was dat mijn bankrekening alleen maar gebruikt werd voor ontvangen van mijn OAW en huursubsidie en zorgtoeslag. Pensioen heb ik niet. Omdat geen andere gelden op mijn rekening binnen komen, is het wettelijk niet toegestaan dat een deurwaarder beslag op deze rekening legt omdat mijn inkomen dan beneden mijn beslagvrije voet zou komen. LAVG had hier echter geen boodschap aan en legde toch beslag, en daardoor kwam ik ernstig in de financiële problemen. Alleen al het beslag kostte aan de SNS bank 2x € 75,-. De eerste maal bij de beslaglegging op 4 december 2013 en de tweede keer is € 75,- afgeschreven op 22 juli 2014, omdat het beslag op 17 december 2013 opgeheven was. Let wel: LAVG heeft het beslag op 17 december 2013, 13 dagen nadat ze beslag hadden gelegd, opgeheven, omdat het beslag onterecht was. Echter, de € 75,- die de SNS bank mij in rekening bracht voor deze beslaglegging “had LAVG niets mee te maken, dat moest ik maar met de SNS bank regelen.” Ik heb altijd geleerd als ik iemand schade berokken, dat ik die moet betalen. Ook de tweede € 75,- van 22-7-2014, afgeschreven door de SNS bank, hebben ze gegarandeerd niets mee te maken. Verder heb ik door de laaghartige aktie van LAVG, nog veel meer financiële problemen gekregen, en ik ben van mening dat LAVG deze ook moet vergoeden.Totaal praten we momenteel over € 1774,-.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als LAVG haar verantwoording neemt en mij € 1774,- overmaakt ter vergoeding van de problemen die zij mij berokkend hebben.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over LAVG

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar LAVG over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over LAVG nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door LAVG in behandeling genomen

Bericht van LAVG

11 jaren geleden - Geachte heer/mevrouw, Naar aanleiding van uw opmerking willen wij u verwijzen naar http://www.lavg.nl/particulier/contact. Op deze pagina kunt u uw vraag c.q. opmerking achter laten. Wij zullen vervolgens contact met u opnemen. Hoogachtend, LAVG

Bericht van LAVG

11 jaren geleden - Geachte heer/mevrouw, Via Klachtenkompas hebben wij u klacht ook ontvangen. Met de gegevens die u hier achter heeft gelaten hebben wij u dossier gevonden. WIj hebben één en ander binnen LAVG uitgezet. Met vriendelijke groet, LAVG

Bericht van LAVG

11 jaren geleden - Geachte heer/mevrouw, Op klachtenkompas hebben wij u klacht ook ontvangen. Met de gegevens die u hier achter heeft gelaten hebben wij een dossier gevonden. Wij hebben u reactie binnen LAVG uitgezet. Met vriendelijke groet, LAVG

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM