Klacht: Niet gekregen

Channel op 05 mei 2023 over Lavare Cleaning Service in de categorie Schoonmaakbedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 5 mei 2023

Een klant van Lavare Cleaning Service heeft een klacht ingediend omdat zij haar bestelde doekjes ter waarde van 29,95 euro niet heeft ontvangen. Ondanks het versturen van een e-mail heeft zij geen reactie ontvangen van het bedrijf. De klant merkt op dat de doekjes nog steeds op Pinterest te zien zijn, maar zij heeft ze zelf niet ontvangen.

Mijn Klacht:

Heb een mail gestuurd niets gehoord . Heb mijn doekjes nooit gekregen. van 29,95. Kom ze steeds tegen op zPinterest. Maar ik heb ze niet.

Gewenste Oplossing:

Doekjes krijgen. Heb ze bet om problemen te voorkomen
Dus geld terug of doekjes

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Lavare Cleaning Service

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Lavare Cleaning Service nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Channel
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM