Klacht: Nergens vtv te vinden dan kinderen met (een beperking) een zwemluier alleen in het peuterbad mogen

vannidejo2 op 02 januari 2024 over Landal GreenParks in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Landal GreenParks heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 3 januari 2024
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer, mevrouw, Hierbij bevestigen wij de ontvangst van uw melding. Bedankt dat u de tijd heeft genomen om ons op de hoogte te brengen van uw bevindingen, wij doen ons best om u hierbij zo goed mogelijk van dienst...

Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 2 januari 2024

Een klant van Landal GreenParks ervaart teleurstelling over de zwemregels voor kinderen met een beperking, specifiek op vakantiepark Orveltermarke. Ondanks de aanwezigheid van een zwemluier mocht zijn neefje van 2 jaar alleen in het peuterbad zwemmen, wat niet vooraf duidelijk was gecommuniceerd. Dit leidde tot frustratie, aangezien de klant vond dat andere kinderen mogelijk minder restricties zouden hebben.

Mijn Klacht:

Dit was op Orveltermarke, maar waar geldt dit nog meer?? Geen idee.
Tja daar ga je dan op vakantie met je neefje met een beperking van 2 jaar die helaas een beperking heeft maar dol op zwemmen is. Maar helaas niet zindelijk en dat ook niet zal worden. Nergens van te voren te vinden op de websites, maar dan blijkt daar dat we met hem alleen maar in het peuterbadje mogen. Natuurlijk heeft hij een zwemluier om en ik vrees dat menigeen meer in het zwembad laat ‘lopen’ dan mijn neefje, maar we konden naar het buiten natuurbad of in het peuterbad blijven, dag zwempret.

Gewenste Oplossing:

Dat op de website vermeld gaat worden als kinderen - en mensen met een beperking - met een zwemluier niet welkom zijn in het gewone zwemgedeelte.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Landal GreenParks over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Landal GreenParks in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Landal GreenParks een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Landal GreenParks

Heeft op 03 januari 2024 om 09:48 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte heer, mevrouw,

Hierbij bevestigen wij de ontvangst van uw melding.

Bedankt dat u de tijd heeft genomen om ons op de hoogte te brengen van uw bevindingen, wij doen ons best om u hierbij zo goed mogelijk van dienst te zijn.

Uw ervaringen nemen wij serieus en deze worden door ons voorgelegd aan de betreffende afdelingen binnen Landal GreenParks. Hierdoor vergt het enige tijd om u een zorgvuldig antwoord te kunnen geven. Op dit moment hebben we een hogere werkvoorraad dan normaal en is onze afhandeltijd helaas aanzienlijk langer.

Wij hopen binnen uiterlijk 30 werkdagen naar de hoofdboeker te kunnen reageren, alvast bedankt voor uw geduld.

Met vriendelijke groet,

Gastenservice Landal GreenParks

Bericht van Landal GreenParks

2 jaren geleden - Reactie is per mail verstuurd

Alle klachten die gemeld zijn door vannidejo2
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM