Klacht: Warm eten bij la place

user-245710 op 23 april 2014 over La Place in de categorie Cafés en Restaurants

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
La Place has resolved this complaint
Klacht opgelost op 29 april 2014
Bedrijf La Place
Status Opgelost
Datum 23 april 2014

Op 10 april heeft een klant bij La Place in Emmen een teleurstellende ervaring gehad met warm eten. Het bestelde broodje hamburger en de saté waren niet goed bereid en koud, terwijl alleen de frietjes positief werden beoordeeld. Dit was de tweede keer dat de klant ontevreden was over het warme eten, ondanks eerdere goede ervaringen met koffie en gebak.

Mijn Klacht:

10april waren aan winkelen in Emmen ,even wat eten bij vend.
Broodje hamburger met frietjes en saté met frietjes,toen we konden ophalen zag het er al niet zo lekker uit.
Saté was net aan gaar en de saté saus heel dun en korrelig,hamburger was al bijna koud en broodje was niet lekker alleen de frietjes waren goed.
Dit is de 2 keer dat het eten niet goed was ( pannetje ziet er op de foto lekker uit,maar in het echt een smurrie)
Op de band waar jeje lege borden moet neerzetten,lagen dus heel veel broodjes,geen goed teken.
Dit is erg jammer koffie met gebak is altijd super voor elkaar,maar voor mij geen warm eten meer bij la place.

Gewenste Oplossing:

Vind dat er achter bij de gerechten die klaar gemaakt worden een ouder iemand bij moet staan,bij de saté zaten ze maar wat te roeren en wisten ze eigenlijk niet wat ze deden.
Bij de snackbar waren we goedkoper uitgeweest en veel lekkerder gegeten.
Komen bewust naar vend om even lekker te kunnen zitten en lekker te kunnen eten.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar La Place over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door La Place in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat La Place een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM