Klacht: Varkensvlees ipv rundvlees

Mirandah4 op 04 december 2017 over La Place in de categorie Cafés en Restaurants

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
La Place is working on this complaint
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf La Place
Status In behandeling
Datum 4 december 2017

Een klant van La Place in Meerkerk was enthousiast over de opening van het restaurant, maar ervoer teleurstelling tijdens haar bezoek. Na een lange wachttijd van 15 minuten zonder vooruitgang, kreeg zij in plaats van rundvlees een gerecht met varkensvlees, wat niet overeenkwam met haar verwachtingen.

Mijn Klacht:

Beste la place,

Toen 2 weken de advertentie in het kontakt verscheen dat er een la place zou openen in Meerkerk kon mijn geluk niet op!

Ik als groot la place fan besloot dat we het eerste weekend na de opening hier zouden gaan eten.
In de hoop dat de baby nog niet geboren zou zijn, ik ben namelijk hoog zwanger.

Dit is gelukt, wij zijn vanavond namelijk geweest.
Ik verheugde mij zeer op jullie heerlijke verse pizza en mijn man op de classic burger met friet.

En wat een vreselijke teleurstelling was dit!
Er stond een rij van heb ik me jou daar bij de burgers (oke kan gebeuren het is weekend), maar 15 minuten later stonden wij nog steeds op dezelfde plek.
Deze werknemers wisten totaal niet waar ze mee bezig waren! (oke het was pas 3 dagen open kan ik nog mee leven)

Nadat wij onze bestelling eindelijk geplaatst hadden en wij 40 minuten later eindelijk konden gaan eten blijkt de classic burger waarmee jullie zo leuk adverteren dat het 100% rundvlees is gemengd gehakt te zijn en dus varkensvlees.
Mijn man is moslim en woest dat jullie hiermee verkeerd adverteren.
Dit kan en mag niet la place! Erg slecht en schandalig dat dit kan gebeuren.
Jammer dat ik hier geen screenshot kan plaatsen want op jullie youtube filmpje over de nieuwe burger staat toch echt 100% rundvlees?!?
Als klap op de vuurpijl was mijn pizza ook nog verbrand.

Aub laat de werknemers een week meelopen in vestiging Nieuwegein want dit kan niet, wat een wanvertoning.
Ik ben geen fan meer.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer er niet meer geadverteerd wordt met verkeerd vlees.
De rest mag u zelf bedenken.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over La Place

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over La Place nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door La Place in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM