Klacht: Soep en koffie smakeloos

ElineB op 30 juli 2014 over La Place in de categorie Cafés en Restaurants

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
La Place has resolved this complaint
Klacht opgelost op 31 juli 2014
Reactie van het bedrijf:

Mail gestuurd op 31-7

Bedrijf La Place
Status Opgelost
Datum 30 juli 2014

Tijdens een lunch bij La Place A4 ervoeren de klanten dat zowel de tomatensoep als de kippensoep smakeloos waren, ondanks een poging om de soep te verbeteren met extra zout. De cappuccino was ook niet naar wens en leek waterig, terwijl de chocolademelk wel goed was. Uiteindelijk waren de broodjes wel naar tevredenheid.

Mijn Klacht:

Vandaag bij La Place A4 met mijn vriend gelunched. Soep met een broodje en cappuccino / chocolademelk..
Eerst de tomatensoep. Deze was waterig en smaakte alleen naar kruiden. Tomaat was niet te proeven. Terug gegaan naar de medewerker bij de soep en verteld dat de soep niet lekker was. Dit was ze met ons eens. Er ging een kopje met (ik denk) zout door de pan met soep en wij mochten een andere soep uitzoeken. Kippensoep was het geworden. Deze was iets beter, maar miste ook smaak. Na 3 happen maar weggeschoven. Dot zou je niet verwachten van een soep van bijna 5 euro.
Broodjes waren gelukkig lekker. Daarna begonnen aan het drinken.. Mijn chocolademelk was heerlijk als altijd, maar de cappuccino van mijn partner was wederom waterig. Alsof de vulling van de automaat op was.
Toen waren we er klaar mee en zijn we vertrokken.
Bij andere La Place restaurants vaak heerlijk gegeten, maar dit was echt zwaar onder de maat.

Gewenste Oplossing:

Dat laat ik aan La Place over.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar La Place over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door La Place in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat La Place een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

La Place

Heeft op 31 juli 2014 om 10:50 geantwoord

Geboden Oplossing:

Mail gestuurd op 31-7

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM