Klacht: Sate en patat niet te eten.

Toetel op 03 januari 2014 over La Place in de categorie Cafés en Restaurants

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
La Place has resolved this complaint
Klacht opgelost op 24 februari 2014
Bedrijf La Place
Status Opgelost
Datum 3 januari 2014

Een bezoeker van La Place in Leiden heeft een negatieve ervaring gehad met het eten, waarbij de saté en patat als onsmakelijk werden ervaren. Het personeel werd als uitgelaten en storend beschreven, en een ongeluk met een pannetje droeg bij aan de teleurstelling. De klager vond de prijs van het eten, ongeveer 25 euro, niet in verhouding staan tot de kwaliteit.

Mijn Klacht:

Gisteren avond hebben wij gegeten bij de La Place in Leiden. Ten eerste was het personeel erg uitgelaten, tot vervelend aan toe. Het pannetje wat over de sate ging, viel eerst op de grond, en daarna over de sate. Lekker fris , de sate was niet te eten, en van de sate saus kreeg je meteen het zuur. Kortom het was niet te vreten. Als ik het eten een cijfer zou geven, dan zou het niet meer dan een 2 zijn. En met drinken erbij ben je zo””n 25,00 euro kwijt, veels te veel voor wat je krjgt.

Gewenste Oplossing:

Een tegoedbon ,die we bij Vroom en Dreesman kunnen besteden, geen bon voor het restaurant. Want daar komen wij niet meer.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar La Place over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door La Place in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat La Place een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM