Klacht: Moet meer betalen dan de aanbieding, reclame deugt niet

Massaar op 27 april 2014 over La Place in de categorie Cafés en Restaurants

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
La Place has resolved this complaint
Klacht opgelost op 29 april 2014
Bedrijf La Place
Status Opgelost
Datum 27 april 2014

Een klant van La Place heeft geklaagd over een misleidende aanbieding van boerenkaas, waarbij hij voor € 9,95 minder kaas ontving dan beloofd. Bij aankoop op Koningsdag kreeg hij twee stukken die samen niet de beloofde kilo wogen, en hij vond de uitleg over de prijsstelling onduidelijk en verwarrend. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Reclame boerenkaas 500 gram + 500 gram gratis. Koningsdag gekocht in het stadshart Zoetermeer. Vroeg om een kilo en kreeg twee stukken, waarvan de meisjes zeiden dat het ‘ s-morgens afgewogen was en echt een kilo was. thuis gewogen, stuk van 489 gram en een stuk van 455 gram. totaal dus 944 gram, maar wel € 9,95 betaald. Vorige week in Leidschendam werd gezegd, u koopt twee stukken en het duurste betaald u en krijgt het goedkoopste erbij. Wat is dit voor een rare aanbieding? Ik begrijp dat je niet exact twee stukken van een pond af kan snijden, maar snij gewoon een stuk af van 1000 gram of meer en reken dan € 9,95 per kilo, maar deze toepassing slaat nergens op. Of als je als winkelier toch twee stukken af wilt snijden reken dan gewoon de kilo prijs over de twee stukken, dus in mijn geval had ik € 9,44 moeten betalen en geen € 9,95. Als er stukken liggen van meer dan een pond moet ik ook meer betalen en wordt er b.v. bij een stuk van 589 gram en een stuk van 455 gram € 11,72 in rekening gebracht i.p.v. € 10,44. Ik vind dit echt niet kunnen! Als je een stuk afsnijdt van b.v. 700 gram en de klant wil niet meer hebben, dan betaal je logisch de pond prijs van € 9,95, dus in dit voorbeeld € 7,00.

Gewenste Oplossing:

Bereken gewoon € 9,95 per kilo voor het totaalgewicht van twee stukken, wanneer ze een kilo of meer wegen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar La Place over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door La Place in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat La Place een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM