Klacht: Koude espresso en reactie medewerker La Place

Jannie de Bruijn-Salomons op 11 februari 2015 over La Place in de categorie Cafés en Restaurants

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
La Place has resolved this complaint
Klacht opgelost op 16 maart 2015
Bedrijf La Place
Status Opgelost
Datum 11 februari 2015

Een klant van La Place in Zoeterwoude heeft herhaaldelijk opgemerkt dat de geserveerde espresso vaak koud is. Daarnaast ervaart de klant dat een specifieke medewerkster minder klantvriendelijk is in vergelijking met haar collega's, die wel een hartelijke begroeting geven. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Bijna wekelijks zijn wij de afgelopen maanden koffie gaan drinken bij La Place in Zoeterwoude. ( Hebben daar ook weleens gegeten. Pizza’s zijn bijzonder goed) Wij drinken espresso en bemerken dat deze vrij koud wordt geserveerd. (Wij zijn tussen 08.15-08.45 aanwezig)
Zowel mijn man als ik hebben daar ieder een keer iets (op vriendelijke toon) over gezegd, meer in de trant van onder de aandacht brengen aan desbetreffende medewerkster. Wel valt iedere week op dat deze dame nou niet echt de klanten verwelkomd, in tegenstelling tot haar aanwezige collegae die bij binnenkomst een hartelijk goedemorgen zeggen (Koffiedame nog nooit horen zeggen). Ook vandaag weer koude espresso en besloten om er nu maar niets over te zeggen, maar mijn man reageerde wel naar een medewerker( cleaner, aardige man). Deze meneer hoor ik het tegen de koffiedame vertellen, waarop zij luid en duidelijk zegt: O, DAT IS IEDERE WEEK ZO, op een toon waardoor ik heb besloten geen koffie meer te drinken woensdagmorgen bij La Place Zoeterwoude. Heb haar wel hierover aangesproken en ook weer aan reactie waarna ik alleen maar dacht, het wordt eens tijd dat jouw plaats eens wordt ingenomen door een van jouw veel vriendelijke collegae.

Gewenste Oplossing:

Overige medewerkers zeer vriendelijk en behulpzaam.
OOk enkele keren gegeten en dan valt juist de tegenstelling op van de overige medewerkers.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over La Place

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar La Place over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over La Place nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door La Place in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat La Place een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM