Klacht: Geen antwoord naar klacht.

[email protected] op 21 november 2017 over La Place in de categorie Cafés en Restaurants

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
La Place is working on this complaint
🔄 In behandeling
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf La Place
Status In behandeling
Datum 21 november 2017

Een bezoeker van La Place op 12 november 2017 was ontevreden over de kwaliteit van het eten, waaronder aangebrand vlees en opnieuw gebakken frites. Na het indienen van een klacht ontving hij geen reactie van het bedrijf, wat zijn frustratie vergrootte. De klant overweegt nu om voortaan Jumbo alleen als supermarkt te gebruiken.

Mijn Klacht:

Zondag 12/11/2017

We gaan met vrienden wat eten langs de snelweg .
Als eerste was bijna alles op, dat kan maar als je dan vlees besteld wat aangebrand is door dat het rooster zwart geblakerd is dat niet lekker.
En de frites die al gebakken waren nog een keer in het vet gaat?
Dan zeg je dit is echt niet goed. Krijg ik antwoord zal ik een nieuw stuk vlees bakken, dat zag ik niet zitten het rooster was nog net zo zwart, daarop kreeg ik een aanbieding om dan maar wat drinken op hun kosten te drinken .Hebben we afgeslagen ik dat geen verhouding . Maar goed dien een klacht in bij la place, ruim een week geleden, horen we niks meer van .
Jammer denk dat jumbo het maar bij de supermarkt moet gaan houden.

Gewenste Oplossing:

Dat u de klacht serieus neemt ....
Was € 38,00 kwijt voor twee flesjes drinken. Want het eten was echt slecht.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over La Place

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door La Place in behandeling genomen

Bericht van

8 jaren geleden - Geachte mevrouw Nijssen, Wat vervelend om te lezen dat u dit heeft ervaren bij een van onze vestigingen, zou u ons kunnen doorgeven bij welke vestiging u bent geweest zodat wij de vestigingsmanager op de hoogte kunnen stellen? We willen u bedanken voor uw feedback, zo helpt u de kwaliteit van onze restaurants goed te houden. Om het vertrouwen in La Place te herstellen, willen we u graag enkele bonnen doen toekomen. Deze zullen wij per post versturen. Met vriendelijke groet, Sisera Gastenservice

Reactie van de melder van de klacht

8 jaren geleden - La place Klarenbeek À 50 Appeldoorn Mijn bedrag 38,40 Van onze vrienden 37,75 Fam Nijssen Kerkstraat 45 5476 KB Vorstenbosch 0413 282286

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM