Klacht: Kwaliteit en service slecht

rvdp1984 op 27 juli 2018 over babble in de categorie Oogzorg en hoorzorg

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf babble
Status Open
Datum 27 juli 2018

Een klant heeft negatieve ervaringen met de Babboe fiets en de klantenservice van het bedrijf. Na ontvangst van een scheve fiets en een omruiling, bleek het nieuwe exemplaar in slechte staat te zijn, met onjuist aangedraaide bouten en moeren, en een slecht afgestelde derailleur. De klant is teleurgesteld over de kwaliteit en service van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Mijn eerste advies is; koop géén Babboe fiets!

Wij hebben er vanaf dag 1 alleen maar ellende mee gehad. De klantenservice verschilt ook qua (klant)vriendelijkheid en servicegerichtheid en dat voor zo’n klein bedrijf.

Als eerst kregen wij een fiets geleverd met een scheve basis, dus als je fietste zat je gewoon scheef. Deze is uiteindelijk omgeruild, prima maar toen begon de ellende echt pas.

Het nieuwe exemplaar dat we kregen was in behoorlijk slechte staat afgeleverd. Klopt, je behoort de fiets te controleren, maar deze gebreken zag je simpelweg niet gelijk. Vrijwel alle bouten en moeren waren niet goed aangedraaid. De houten platen konden dus gewoon loskomen! Daarnaast was de derailleur slecht afgesteld waardoor de ketting tegen het volgende tandwiel aanliep. En de voorremmen waren slecht afgesteld.

Uiteindelijk na de eerste onderhoudsbeurt (wat ook heel erg lang op zich liet wachten!) waren alle problemen gerepareerd. Maar toen trad er een nieuw probleem op; opeens gingen er spaken knappen. Ik daarover gebeld, maar zoals ik zei, de service daar is nogal gevarieerd. Zij wilde me wijsmaken dat ikzelf op de spakenspanning had moeten letten, terwijl deze bij de eerste onderhoudsbeurt gewoon netjes afgesteld moet worden. En als er spaken blijven knappen dan is of de velg niet goed, of hij is nooit goed afgesteld. Dit heb ik nagevraagd bij een fiets specialist en die bevestigde dit verhaal. Het kan zelfs zo zijn dat de spaken van slechte kwaliteit kunnen zijn. Dat neem ik niet in twijfel…

Maar ik ben nog niet klaar, want dan gaan we het hebben over de accessoires! In mijn geval de maxi-cosi drager en de tentstokken voor de regen- en zonnekap.

De maxi-cosi drager ieder geval nóóit aanschaffen! Er zit onderaan de constructie een clip waarmee de drager vast aan de voet wordt bevestigd. Alleen deze krijg zoveel krachten dat hij lam wordt en gewoon losraakt. Je baby rammelt dus op een gegeven moment los in de bak! Ik moest uiteindelijk tussen die clip en de voet een creditcard achtig iets ertussen stoppen om ervoor te zorgen dat die clip niet meer losraakte.
Nu komt de ironie, ik erover gebeld en kreeg ik weliswaar een nieuw exemplaar die beter zou moeten zijn en in ieder geval niet meer los zou laten. Maar het is bij hun een bekend probleem? Dan zou je toch als bedrijf een totaal ander bedrijf die constructie laten maken? Want jawel, we kregen de nieuwe die absoluut niet los zou moeten laten, maar helaas bij mijn eerste ritje zónder mijn kind raakte die gewoon weer los! Uiteindelijk heb ik mijn geld terug gevraagd en dat ook gekregen. Maar ze verkopen dus nog steeds gewoon dat onding. Overigens was die scheve stand van de fiets ook een bekend probleem, maar daar werd niets aan gedaan, dat lag aan de las constructie van de fiets.

De tentstokken zijn op 2 plekken gewoon afgebroken. Mijn kind zit nu in dat peuter zitje van hun, daar zit vrijwel de tentstok naast. Ik moet er niet aan denken dat die stok was losgeschoten en zo in haar schoudertje was gespiest… En u raad het al, ook dit was een bekend probleem bij de fabrikant en kreeg ook weer een nieuw exemplaar toegestuurd die beter zou moeten zijn. Ik houd mijn hart nog steeds vast, maar zodra die weer kapot gaat onderneem ik juridische stappen.

Over heleboel dingen zijn ook niet nagedacht. Als je het peuter zitje hebt dan zit deze erg rechtop in de bak. Als mijn kind dan in slaap valt gaat d’r hoofdje naar voren hangen. Ook al rijd je erg voorzichtig, haar hoofdje moet je toch zo recht mogelijk houden want het ziet er niet fijn uit dat hangende hoofdje en dat gewiebel tijdens het fietsen.
Een bak wiebelt nogal, vering in de voorwielen zou niet misstaan. Ook de maxi-cosi zelf zit vast met elastieken. Waarom niet gewoon met een gordeltje? En zo zijn er nog genoeg aanmerkingen op oog voor detail.

Mijn mening over Babboe; ik vind dat zij een behoorlijk slecht bedrijf zijn als het gaat om goede kwaliteit producten leveren en oog op detail. Er worden tenslotte kinderen in vervoerd! Maar door hun gebrekkige kwaliteit producten en ondoordachtzaamheid voelt het voor mij niet meer fijn om mijn kind in de bakfiets te vervoeren. En het ergste is dat ze er niets mee doen, zoals bijvoorbeeld naar een totaal andere fabrikant stappen of de eisen nog strenger aanpassen. Ik ga dit verhaal ook neerleggen bij de Consumentenbond en Keuringsdienst van Waren.
Alles samen maakt Babboe tot het merk wat ik niet aanbeveel aan ouders.

Gewenste Oplossing:

Niet

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over babble

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over babble nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM