Klacht: Remmen,riem,standaard , voorvork en velg

Wehl op 30 juli 2022 over Koga in de categorie Fietsmerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Koga
Categorie Fietsmerken
Status Nieuwe klacht
Datum 30 juli 2022

Een consument heeft in maart 2022 een Koga Evo PT herenfiets aangeschaft, maar ervaart verschillende problemen. De standaard is scheef, de remschijven piepen ondanks meerdere keren inremmen, de riem maakt ook geluid na 1000 km, en de voorvork vertoont problemen met veren, waarvoor een vervangende onder garantie is besteld. Daarnaast zijn er scheurtjes in het achterwiel bij de spaken zichtbaar, wat de consument teleurstelt gezien de prijs van de fiets.

Mijn Klacht:

In maart 2022 een koga evo pt herenfiets gekocht. Inmiddels de standaard laten nakijken omdat de fiets erg scheef stond en dreigde om te vallen.
De remschijven piepen enorm ondanks vele malen inremmen Hier al diverse keren naar gekeken door mijn dealer. Het blijft dan even goed maar daarna weer hopeloos.
Na ongeveer 1000km begon de riem ook al te piepen en kraken . Ondanks onderhoud dealer blijft dit.
Nu is gebleken tijdens onderhoud dat de voorvork niet goed veert. Komt er onder garantie een nieuwe in.
Tot slot, vandaag de fiets weer gepoetst zie ik op 5 plekken in mijn achterwiel scheurtjes ontstaan bij de spaken.
Voor een Koga fiets van €3600 en net 4000km op de teller had ik veel meer verwacht.
Ondanks dat het een geweldig mooie fiets is twijfel ik of mijn volgende fiets een Koga wordt.

Gewenste Oplossing:

Het oplossen van het piepen van de remmen en riem.
De velg vernieuwen.
Voorvork wordt al regeld onder garantie.
Standaard zelf al opgelost

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Koga

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Koga nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Wehl
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM