Klacht: Wil geld maar heb geen abbonement meer bij hun

Margje 1605 op 20 maart 2023 over Kliko Collectieven Almere in de categorie Algemeen, Gemeente

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Kliko Collectieven Almere has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 20 maart 2023

Marga van den Hoven ontvangt facturen van Kliko Collectieven Almere voor een periode waarin zij geen abonnement meer heeft, aangezien zij sinds 2021 klant is bij een andere organisatie. Ondanks haar verzoek om opheldering blijven zij dreigen met verdere stappen als zij niet betaalt.

Mijn Klacht:

Volgens kliko moet ik over de periode januari 2022 t/m januari 2023 120..euro betalen maar ik ben al vanaf 2021.klant bij vccs. Ze.blijven maar facturen sturen en nu dreigen ze ook met verdere stappen te ondernemen als ik niet betaal. Help wat moet ik hier mee.

M.v.g marga van den hoven

Gewenste Oplossing:

Dat ik niet hoef te betalen voor iets wat ik niet gekregen heb. (container reiniging )

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kliko Collectieven Almere

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Kliko Collectieven Almere over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kliko Collectieven Almere nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Margje 1605
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM