Klacht: Niet aangesproken worden in het Nederlands.

PVHPVH op 12 mei 2019 over KFC in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf KFC
Categorie Fastfood ketens
Status Open
Datum 12 mei 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Vandaag milkshakes gekocht bij KFC en tijdens het opnemen van de bestelling word ik in het engels aangesproken, los van het feit dat ik deze taal prima begrijp en kan spreken, vind ik het ongepast dat ik als nederlandsche staatsburger mijzelf moet aanpassen aan een ander die de Nederlandse taal niet spreekt.

Manager gesproken en deze meld mij dat we in een internationaal land wonen en ik het hier maar me moet doen.

Te gek voor woorden.

Naar mijn mening hoef ik mijzelf hier in nederland niet aan te passen naar welke andere taal dan ook.
Prima dat we mensen uit andere landen vragen om hier in nederland te komen werken…maar dan wel aanpassen en gewoon Nederlands spreken.

Gewenste Oplossing:

Als het personeel Nederlands spreekt.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KFC

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KFC nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM