Klacht: Bestelling WEER niet compleet en kwaliteit eten dramatisch

Niyo op 20 juni 2015 over KFC in de categorie Fastfood ketens

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf KFC
Categorie Fastfood ketens
Status In behandeling
Datum 20 juni 2015

Een klant heeft herhaaldelijk problemen ervaren met onvolledige bestellingen bij de KFC in Barendrecht, waarbij hotwings vaak ontbreken ondanks betaling. Daarnaast is de kwaliteit van het voedsel, zoals de hotwings en friet, volgens de klant aanzienlijk verslechterd. Pogingen om contact op te nemen met de vestiging zijn niet succesvol geweest, wat leidt tot onvrede over de geboden service.

Mijn Klacht:

Gisteren weer naar de KFC in Barendrecht geweest op de van t Hoffstraat en alweer de zoveelste keer dat ik thuiskom en de bestelling is niet compleet.6 hotwings gewoon niet erbij gedaan maar wel gewoon de 4,50 afgerekend.Dit is nou alweer de zoveelste keer dat dit hier gebeurt en heb er nou echt schoon genoeg van!!Dat je mayo of ketchup vergeet ok kan ik nog mee leven maar dit gaat nu echt te ver!Het is te ver om terug te rijden voor mij maar als ik ook nog eens probeer te bellen om het door te geven word er niet eens opgenomen.Gewoon ronduit slechte service.Ook wil ik gelijk erbij vermelden dat het eten in het algemeen zeer slecht aan het worden is.Hotwings zijn totaal niet vers en pittig,friet lijkt van gisteren en hamburgers worden gewoon in het doosje gegooid lijkt het wel.Ik hoop echt dat hier wat aan gedaan word

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als ik gewoon krijg waar ik voor betaal en vers aub meer niet!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over KFC

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over KFC nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door KFC in behandeling genomen

Bericht van KFC

10 jaren geleden - Wij behandelen onze klachten niet op externe websites en hebben u zojuist een privé bericht verzonden met het verzoek om contact met ons op te nemen middels onze klachtenformulier. Wij zien uw bericht graag tegemoet zodat we u verder kunnen helpen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM