Klacht: Bij dit bedrijf gaat er echt heeeeel weinig wel goed

LoesLang op 21 maart 2022 over Keukenwarenhuis Dordrecht / Ter Aar in de categorie Keukenleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Keukenwarenhuis Dordrecht / Ter Aar has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Keukenleveranciers
Status Open
Datum 21 maart 2022

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

-Keuken onvolledig geleverd
-Apparatuur niet goed gemonteerd
-Kasten scheef geplaatst
-Klachtenafhandeling slecht of niet aanwezig
-lange telefonische wachttijd
-Veelvuldig afspraken niet nakomen
-Schuld op andere partijen schuiven

Gewenste Oplossing:

Ik heb t opgegegeven, na een lang traject met rechtsbijstand wil ik deze mensen gewoon niet meer over de vloer. Het is niet te geloven hoe dit bedrijf van wat in principe een mooie keuken kan zijn, zo'n langdradige nachtmerrie kan maken. Best knap eigenlijk dat je zoveel zaken niet goed kan regelen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Keukenwarenhuis Dordrecht / Ter Aar over deze klacht.

Bericht van Keukenwarenhuis Dordrecht / Ter Aar

4 jaren geleden - Uw keuken hebben wij correct opgeleverd. In goed overleg met uw rechtsbijstand hebben wij een akkoord bereikt en uw dossier gesloten. Het verbaasd ons dan ook ten zeerste dat u nu kiest om reviews te plaatsen.

Reactie van de melder van de klacht LoesLang

4 jaren geleden - Wat mij ten eerste verbaasde was dat rechtsbijstand nodig was om jullie te bewegen de fouten op te gaan lossen. Als dat dan niet lukt dan heb ik de keuze om nog verder in de ellende mee te gaan of het door iemand anders op te laten lossen. Het was beter geweest om gewoon direct het contract te ontbinden. Keuken ophalen en geld terug. Ik heb een foto geplaatst van na de oorspronkelijke oplevering, waar je naast de kastjes gewoon achter de kasten kijkt, omdat het de eerste 6 maanden te lastig was om een passtuk te leveren dat gewoon ingetekend stond. Een dan heb ik het nog niet over de spatranden, de scheve kastjes, de deurtjes die ik zelf moet schoonmaken omdat er lijmresten op zitten. Het drama van een keuken waar ik een jaar in heb moeten koken, daar krijg je volgens de wet geen smartengeld voor is mij uitgelegd door rechtsbijstand. Maar precies DAT is wat ik andere mensen wil besparen met deze review. Het feit dat jullie hier durven te schrijven dat de keuken correct is opgeleverd....Ik heb voor heel veel geld een mooie keuken gekocht, maar jullie zijn in staat geweest om er een groot drama van te maken en het is nog steeds niet goed....maar ik heb er wel voor gekozen om van het drama keukenwarenhuis af te zijn.....dat kost wat....maar eigenlijk bevalt dat heel goed. Dus na een jaar correct opgeleverd?? Zelfs daar is niks van waar......er is maar heel weinig wat wel correct is aan deze oplevering. Dus in plaats van te doen alsof op review sites (ik ben niet de enige), zou t beter zijn om eens te kijken of je de interne organisatie en de aangesloten zzp 'ers wel op de rit kan krijgen.

Alle klachten die gemeld zijn door LoesLang
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM