Klacht: Geen magic spoon in pak cocopops

Maureencoumans op 17 februari 2014 over Kellogg's in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Kellogg's
Status Open
Datum 17 februari 2014

Een klant heeft bij de Albert Heijn in Maastricht een pak Coco Pops gekocht, waarvan werd verwacht dat er een magic spoon in zou zitten. Tot teleurstelling van de klant en zijn 8-jarige zoon bleek de lepel niet in het pak aanwezig te zijn, wat leidde tot grote onvrede.

Mijn Klacht:

Bij AH maastricht pak cocopops gekocht waar magic spoon in zou zitten. Helaas zat de lepel er niet in. Tot grote teleurstelling van mijn zoon van 8, die speciaal voor die lepel het pak gekocht had….

Gewenste Oplossing:

Evt een lepel naar ons toe te sturen?

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Kellogg's

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Kellogg's nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM