Klacht: Onrechtmatig afsluiten contract

BvVeen op 18 februari 2019 over Innova Energie in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 18 februari 2019

Na het faillissement van Energieflex in oktober 2018 werd de klant overgenomen door Innova Energie, maar ontving geen voorafgaand aanbod. Na contact met Innova bleek het aanbod te hoog, waarna de klant besloot over te stappen naar een andere leverancier. Desondanks ontving de klant een jaarnota van Innova Energie, wat leidde tot verwarring.

Mijn Klacht:

Na 8 maanden tevreden klant te zijn geweest bij energieflex, is deze partij per oktober 2018 helaas failliet gegaan. Na een aantal weken kregen we te horen dat alle klanten zouden worden overgenomen door Innova Energie. Ook kregen we te horen dat we vanzelf een aanbod zouden krijgen van Innova. Na een aantal dagen kreeg ik inloggegevens van MijnInnova toegestuurd, wat mij verbaasde want ik had nog geen aanbod gekregen, laat staan mee akkoord gegaan. Zodoende gaan bellen met Innova om een aanbod te ontvangen, deze was dusdanig hoog dat ik hier niet mee akkoord ben gegaan en dus verder ben gaan kijken. Zodoende ben ik bij een andere lverancier terecht gekomen en ben ik per 1-2-2019 overgestapt. Tot mijn verbazing ontving ik vervolgens van Innova Energie een jaarnota met het verzoek om nog even 640,- euro bij te betalen. Ik zou gedurende een periode van 3 maanden voor ruim 1000,- euro energie hebben verbruikt. Dit is erg veel aangezien ik gedurende de 8 maanden als klant bij Energieflex, slechts 450,- euro in totaal hoefde te betalen. Daarnaast komt het feit dat ik nooit ergens mee akkoord ben gegaan. Niet met het aanbod dat zij mij toestuurde toen ik er zelf achter aan ben gegaan, maar ook niet met de torenhoge variabele tarieven die zij mij hebben opgedwongen na het overnemen van de klanten van Energieflex nav het faillissement. Als ik vervolgens naar Innova bel is het enige wat zij mij kunnen aanbieden een betalingsregeling. Uiteraard ga ik hier niet mee akkoord. Ik heb nooit gekozen om bij hun dit product af te nemen tegen deze prijs.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als zij de tarieven overnemen zoals ik die heb afgesproken met Energieflex. Zij hebben er tenslotte zelf voor gekozen om deze klanten over te nemen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Innova Energie

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Innova Energie nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie