Klacht: [email protected]

coolen op 10 maart 2021 over Innova Energie in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 10 maart 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Sinds een paar jaar bestaat de postcoderegeling, een regeling van het ministerie, uitgevoerd door de belastingdienst, waar mensen die een lokale energie opwekinstallatie plaatsen middels een dorps coöperatie de energiebelasting terug kunnen krijgen over het aantal KWH verbruik waar zij energiecertificaten voor hebben gekocht. Ondanks dat INNOVA blijkens hun beschrijving energietransities en groen bezig zijn onderschrijft, blijkt nu dat een lid van onze coöperatie zijn energiebelasting niet terug kan krijgen van INNOVA, zij wensen niet aan de regeling mee te werken, en het lid heeft nog een contract van 2 jaar.

Ik zou mensen die ooit gebruik zouden willen maken van deze mooie manier om in de eigen omgeving groen bezig te zijn dus willen afraden om klant bij ze te worden.

Gewenste Oplossing:

meewerken aan deze wettelijke regeling iof klanten die graag aan zon project mee willen doen de kans geven om zonder boete over te stappen

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Innova Energie

Reactie van de melder van de klacht coolen

5 jaren geleden - Antwoord op consumentenbond klacht was dat het in overleg was geweest, ze gaan geen coulance tonen, risico is van de klant zelf. ( onderzoek plicht bij overstappen). Dit is echter een bestaande klant en op het moment van afsluiten was er nog geen postcoderoos in zijn omgeving. Ook geen antwoord gekregen op de vraag of zij toekomstige (niet klanten dus) gaan voorlichten op de site dat Innova niet bereid is om aan deze groene voorzieningen mee te doen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Innova Energie nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door coolen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie