Klacht: Onterecht geregistreerd als leugenaar door independer.nl

menster op 02 mei 2012 over Independer.nl in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Independer.nl heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 4 mei 2012
Reactie van het bedrijf:

Per e-mail hebben wij dhr Menster een uitleg gegeven over de situatie en de daarbij behorende regeistratie op zijn naam.

Categorie Verzekering
Status Opgelost
Datum 2 mei 2012

Een gebruiker van Independer.nl heeft een klacht ingediend omdat hij onterecht als leugenaar geregistreerd is na het invullen van zijn schadevrije jaren. Hij gaf aan 0 schadevrije jaren te hebben, maar volgens de regels had hij -5 moeten invullen, wat hij niet wist. Dit heeft geleid tot problemen bij het afsluiten van een autoverzekering.

Mijn Klacht:

Sinds ik in 2009 mijn rijbewijs haalde heb ik welgeteld één schade gereden (blikschade bij ijzel) Daarna wou ik van verzekeraar wijzigen, zo gezegd, zo gedaan.

Online via independer.nl mijn gegevens ingevuld, bij de vraag schadevrije jaren heb ik 0 ingevuld, daar ik 0 schadevrije jaren had. Kennelijk was dit verkeerd en had hier -5 (of zo iets) moeten staan. Niemand die me dat ooit heeft verteld.

Hierna ben ik onmiddellijk door independer.nl geregistreerd en kan ik nergens meer een autoverzekering afsluiten.

Bedankt Independer.nl!

Gewenste Oplossing:

Dat deze registratie ongedaan wordt gemaakt.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Independer.nl in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Independer.nl een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Independer.nl

Heeft op 04 mei 2012 om 13:34 geantwoord

Geboden Oplossing:

Per e-mail hebben wij dhr Menster een uitleg gegeven over de situatie en de daarbij behorende regeistratie op zijn naam.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM