Klacht: Onbehoorlijke Telefonisch afhandeling

B.Klundert11954 op 14 augustus 2018 over IND in de categorie Overheid

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf IND
Categorie Overheid
Status Open
Datum 14 augustus 2018

De IND heeft op 24 juli meegedeeld dat de vrouw van de klager geen TBC-verklaring heeft ingediend, wat kan leiden tot uitzetting. De klager stelt echter dat de TBC-verklaring op 5 januari 2018 is gemaakt en op 9 februari 2018 naar de IND is gestuurd, maar dat de IND deze niet heeft ontvangen. Tijdens telefonische contacten met de IND ervaart de klager een gebrek aan medewerking en wordt hij als hinderlijk bestempeld.

Mijn Klacht:

De IND stelt op 24 Juli dat mijn vrouw geen TBC verklaring heeft afgegeven. ( die moet binnen 3 maanden binnen na aankomst in Nederland bij de IND zijn )
Zoniet dan volgt uitzetting

Mijn vrouw is op 2 jan. 2018 geregistreerd bij de gemeente,, en op 5 jan. 2018 is de foto TBC gemaakt, die is beoordeeld op 9 feb. 2018 en door de GGD Doetinchem toegestuurd naar het door de IND opgegeven adres, met de juiste volgnummers.
De IND stelt nu niets ontvangen te hebben, en een nu tweede toezending van het TBC document ook niet.
Ik heb na een totale telefonische wachttijd van 2 uur of meer alleen een paar mensen gesproken die zeggen wij volgen de procedures. punt !
u valt ons lastig, we hebben al uitleg gegeven, u krijgt een telefonische notitie dat u hinderlijk bent, dit zorgt voor het niet meewerken van mijn collega’s.

Gewenste Oplossing:

Correctie van de opmerkingen van de IND,
Actieve zoektocht naar de documenten.
Schriftelijk bewijs dat de documenten nu wel ontvangen zijn.
Meer aandacht voor de vragenklachten van die die belt met de vragen
Niet gedragen in een extreme hokjesgeest.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over IND

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over IND nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM