Klacht: automatisch verlengen van serviceovereenkomst…?!

NiekMan op 09 april 2021 over Incassocenter in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Incassobureaus
Status Open
Datum 9 april 2021

Een klant heeft een klacht ingediend over de automatische verlenging van de serviceovereenkomst bij Incassocenter. De klant wijst op onduidelijkheden in artikel 9 van de verwerkersovereenkomst, waarin wordt gesteld dat de overeenkomst eindigt bij beëindiging van de hoofdovereenkomst, maar dat de opdrachtnemer mogelijk nog steeds persoonsgegevens verwerkt. De klant vraagt om verduidelijking over de voorwaarden voor het wissen of terugbezorgen van deze gegevens.

Mijn Klacht:

Artikel 9 Beëindiging:
De verwerkersovereenkomst eindigt op het moment dat de Overeenkomst eindigt, tenzij na de beëindiging van de Overeenkomst, om wat voor reden dan ook, Opdrachtnemer nog steeds Persoonsgegevens Verwerkt of onder zich heeft, in welk geval de Verwerkerovereenkomst van toepassing is zolang Opdrachtnemer Persoonsgegevens Verwerkt. Onverminderd de specifieke bepalingen uit de Overeenkomst, zal de Opdrachtnemer op eerste verzoek van de Opdrachtgever alle Persoonsgegevens wissen of deze aan hem terugbezorgen, en bestaande kopieën verwijderen, tenzij Opdrachtnemer wettelijk verplicht is deze Persoonsgegevens op te slaan. Opdrachtnemer zal Opdrachtgever een schriftelijke bevestiging sturen zodra de Persoonsgegevens op verzoek van Opdrachtgever zijn vernietigd.

Bovenstaande is de letterlijke tekst (inclusief de vele hoofdletters)
Zie ik hier een stilzwijgende verlenging met een jaar?
Had ik dit moeten weten?
Had dit anders geformuleerd kunnen / moeten worden?
Ben ik verplicht dit servicecontract nog een jaar te betalen? (We maken geen gebruik van dit bureau….!)
Hoe kom ik van dit bureau / deze overeenkomst af?

Gewenste Oplossing:

ALs ik van hen verlost ben - liefst zonder deze laatste factuur van 211,75 te betalen, voor een overeenkomst waarvan ik geen gebruik wens te maken.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Incassocenter

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Incassocenter nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door NiekMan
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM