Klacht: incasso betreft woz

Dhr.J.Derks op 12 december 2025 over Incassobureau Breyta in de categorie Incassobureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Incassobureau Breyta heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 23 december 2025
Reactie van het bedrijf:

Beste heer Derks, Dank voor uw reactie. We nemen uw zorgen serieus en lichten de situatie graag toe. De brief die u heeft ontvangen is een reguliere aanmaning - dit is nog géén incassozaak. We bieden u juist de gelegenheid...

Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Incassobureaus
Status Opgelost
Datum 12 december 2025

Een consument ontving een incassobureau Breyta aanmaning voor een bedrag van €440,26 met betrekking tot de WOZ-waarde, terwijl hij geen opdracht had gegeven aan het bureau. Hij heeft eerder deelgenomen aan een actie van de Consumentenbond voor WOZ-mindering, maar deze had geen resultaat. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Krijg tot mijn stomme verbazing een incasso c.q aanmaning betreft WOZ-waarde.te betalen Euro 440,26,dit bedrag zou de gemmente aan mij hebben overgemaakt.
Ten eerst ken ik Breyta niet laat staan dat ik opdracht heb gegeven om in/over wat dan ook in opdracht voor mij te handelen.

Heb wel mee gedaan met de Consumentenbond destijds om mindering van de WOZ wat volkomen gratis was en wat geen resultaat opleverde.

Gewenste Oplossing:

Dat Breyta mij verder met rust laat,ik beschouw dit als oplichting.

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 maanden geleden - Ik heb een email gestuurd naar Incassobureau Breyta over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 maanden geleden - Deze klacht is zojuist door Incassobureau Breyta in behandeling genomen

Incassobureau Breyta

Heeft op 23 december 2025 om 10:28 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste heer Derks,

Dank voor uw reactie. We nemen uw zorgen serieus en lichten de situatie graag toe.

De brief die u heeft ontvangen is een reguliere aanmaning - dit is nog géén incassozaak. We bieden u juist de gelegenheid om te betalen voordat er incassokosten in rekening worden gebracht.

Voor alle vragen over de overeenkomst, dienstverlening of de vordering zelf kunt u contact met ons opnemen. Wij geven u graag uitleg over hoe deze vordering is ontstaan.

Daarnaast nemen wij vandaag telefonisch contact met u op om de procedure kort toe te lichten en uw vragen te beantwoorden.

Met vriendelijke groet,
Breyta Incasso

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 maanden geleden - We hebben bericht ontvangen dat Incassobureau Breyta een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Dhr.J.Derks

Heeft op 24 december 2025 om 11:38 geantwoord

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Beetje gezwam van Breyta,zij horen te weten wat de opdrachtgever doet.Kreeg nooit enig bericht van hun opdrachtgever.Edoch de meningen over incassobureaus verschillen zoals we allemaal weten.

Bericht van Incassobureau Breyta

1 maand geleden - Dank voor uw reactie en de gedane betaling, de zaak is bij ons gesloten.

Alle klachten die gemeld zijn door Dhr.J.Derks
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM