Klacht: in de maling genomen

mjmverbij1970 op 20 april 2020 over Leaseproces in de categorie Klachtenbond

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Klachtenbond
Status Open
Datum 20 april 2020

Een klant van Leaseproces voelt zich misleid door een schikkingsvoorstel waarbij extra kosten worden berekend die niet eerder waren vermeld. Ondanks een afgesproken percentage over een bepaald bedrag, wordt er nu ook een restschuld van 10.000 euro bijgeteld, wat leidt tot hogere kosten. De klant is van mening dat het bedrijf onterecht profiteert van de situatie, vooral omdat de zaak nooit voor de rechtbank is geweest en het proces 14 jaar heeft geduurd.

Mijn Klacht:

krijg een voorstel daarin krijg je 67 procent van defam
dus een bepaald bedrag je hebt betaald aan t begin 1330 voor kosten en griffierechten tis nooit voor de recht bank geweest maar goed
nu zouden we dus een bepaald bedrag krijgen en daar 15 over de eerste 10.000 moeten betalen oké das afgesproken dus akkoord maar nu rekenen ze ineens restschuld van 10 000 erbij dus daar betaald je ook weer 15 procent over en verhogen de btw ze verdienen dus met 1 zaak even 3600 euro terwijl ze er niet eens voor naar de rechtbank zijn geweest en dat t gewoon een schikkingsvoorstel is alleen doen ze in t voorstel niet de restschuld zetten anders had ik nooit getekend misleidend
is t en o ja heeft ook nog eens 14 jaar geduurd

Gewenste Oplossing:

sowieso geen procenten rekenen over de restschuld want dat staat niet in het schikkingsvoorstel
verder belachelijk dat je recht bankkosten moet betalen en dat niet terug krijgt omdat het daar niet geweest is en er verteld word als je wint moet defam t betalen maar nee
je word ook hier misleid makkelijk verdiend 3600 aan een zaak en ben niet de enige

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Leaseproces

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Leaseproces nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door mjmverbij1970
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM