Klacht: €2,- p.p. In rekening reserveringskosten

m.zwam op 14 januari 2017 over iens.nl in de categorie Websites - Reviews

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
iens.nl has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf iens.nl
Categorie Websites - Reviews
Status Open
Datum 14 januari 2017

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

50’s diners Eindhoven rekent ineens €2,- p.p. Reserveringskosten. Dit staat nergens vermeld bij het reserveren via IENS.
Is was verplicht dit te betalen. Bij deze wil ik graag deze onkosten bij IENS verhalen. Jullie zouden deze kosten in rekening brengen. Op de site nam 50’s diners zou het staan, maar ik heb via IENS reserveerd. Bij het bestellen hebben ze niets gezegd. Wel werden we verplicht om een voorgerecht te nemen, anders zouden ze niet uit de kosten komen. Ook wel vreemd.

Gewenste Oplossing:

Indien ik de in rekening gebrachte onkosten van €4,- terug ontvang.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over iens.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar iens.nl over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over iens.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM