Klacht: Niet ophalen plastic afval

R. Lunter op 06 oktober 2020 over Huisvuilcentrale (HVC) in de categorie Afval- en vuilnis bedrijven

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 6 oktober 2020

Op 6 september 2020 is het plastic afval in de Sterrenweg, huisnummer 24, niet opgehaald, terwijl dit volgens de planning wel zou gebeuren. De klantenservice van HVC gaf aan dat dit kwam door geparkeerde auto's voor de bakken en dat er waarschuwingen zouden zijn gegeven, maar de klager en buurtbewoners zijn hiervan niet op de hoogte.

Mijn Klacht:

Op dinsdag wordt normaal huisvuil opgehaald en op 6 september 2020 zou Plastic, blik drinkpakken opgehaald moeten worden.
Helaas is dit in onze straat niet gebeurd.
Op mijn beurt de klantenservice gebeld en werd mij aangegeven dat de huisvuil niet is opgehaald vanwege het feit dat auto’s voor de bakken geparkeerd zouden staan en dat wij hiervoor meerdere malen gewaarschuwd zouden (moeten) zijn door de desbetreffende chauffeur.
Die waarschuwingen zijn mij onbekend en buurtbewoners benaderd en geven ook aan dat er geen waarschuwingen zijn geweest richting ons.

Het betreft de straat Sterrenweg en in mijn geval huisnummer 24.
Mijn telefoonnummer is 06-46738551
Alvast vriendelijk bedankt.

R.C.S. Lunter

Gewenste Oplossing:

Dat er auto's daar geparkeerd staan hebben wij geen invloed op en is ook het verzoek om:
1- Contact op te nemen met de gemeente Hoorn om deze situatie te verbeteren zo dat auto's de ophaaldienst niet kunnen belemmeren.
2- De chauffeur te benaderen die dienst had die dag en vragen om uitleg en zo nodig contact met mij op te nemen.
3- De bakken alsnog op te halen.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Huisvuilcentrale (HVC)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Huisvuilcentrale (HVC) nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door R. Lunter
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM