Klacht: HTC EVO 3D binnen 1 week defect, VOCHTSCHADE ?

sanookhans op 04 mei 2012 over HTC in de categorie Electronica - GSM

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf HTC
Categorie Electronica - GSM
Status Open
Datum 4 mei 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Binnen een week nadat ik een HTC EVO 3D aangeschaft heb (> 500 euro !!!) wilde deze niet meer opladen en uiteindelijk, toen de batterij leeg was, deed hij dus niets meer. Opgestuurd naar Dynafix en die meldden me vrolijk dat het apparaat niet gerepareerd kon worden want er was VOCHTSCHADE geconstateerd en dat viel niet onder de garantie. Apparaat is absoluut niet in rare vochtige omstandigheden geweest. HTC denkt blijkbaar dat je het express doet en leuk vind om een peperduur nieuw apparaat binnen 1 week defect te hebben. Er kwam geen enkele tegemoetkoming van HTC, ik werd gewoon uitgelachen. Voor mij nooit meer een HTC, ben nu superblij met mijn Sony Xperia !

Gewenste Oplossing:

Zelfs in het geval dat het apparaat wél door mij veroorzaakte vochtschade zou hebben dan zou HTC klantvriendelijkheid kunnen tonen en tegemoet kunnen komen maar je wordt gewoon weggehoond. Vreselijk slechte service !

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM