Klacht: Kan hotmail niet meer gebruiken

renateenbart op 16 april 2013 over Hotmail.com in de categorie E-mail providers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
๐Ÿ”„ In behandeling
Categorie E-mail providers
Status In behandeling
Datum 16 april 2013

Renate Kremers ervaart sinds gisteren problemen met haar Hotmail-account. Hoewel ze kan inloggen en berichten in het Postvak In ziet, kan ze deze niet openen en heeft ze ook geen toegang tot haar andere postvakken. Ze vraagt om een oplossing, aangezien dit probleem ook bij andere gebruikers voorkomt en ze snel weer toegang tot haar e-mail nodig heeft.

Mijn Klacht:

Sinds gisteren kan ik niet meer in mijn hotmailaccount.
Ik kan inloggen en zie de berichten in Postvak In, maar ik kan de berichten niet lezen, omdat hij ze niet opent.
Tevens kan ik niet in mijn andere postvakken? Ik zie dat dit probleem bij meerdere mensen speelt. Ik hoor graag wat de oplossing is en wat ik er aan kan doen zodat ik mijn mail weer kan lezen. Het is van belang dat ik snel weer bij mijn mail kan!!!

met vriendelijke groet,
Renate Kremers

Gewenste Oplossing:

wanneer ik vandaag, 16 april, weer mijn mail kan lezen!!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Hotmail.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Hotmail.com in behandeling genomen

Bericht van

12 jaren geleden - Beste, Om de problemen met de nieuwe interface van Outlook.com mogelijk te verhelpen kunt u de browser het beste even herstellen naar standaard instellingen. In de Internet Explorer werkt dat als volgt: - Open de browser en ga rechts boven naar het tandwieltje - Open internet opties en vervolgens tabblad geavanceerd - Kies hier opnieuw instellen - Sluit alle scherm en open IE opnieuw - Test vervolgens outlook.com opnieuw uit. Voor informatie over de overgang naar Outlook.com kunt u hier terecht: windows.microsoft.com/nl-nl/windows/outlook/auto-upgrade-outlook-faq Voor vragen en problemen met betrekking tot Outlook.com kunt u op het Outlook forum terecht: https://answers.microsoft.com/nl-nl/windowslive/forum/mail MVG, Marc

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM