Klacht: inkomende en uitgaande mail

jacq-wijn op 22 september 2012 over Hotmail.com in de categorie E-mail providers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 16 oktober 2012
Categorie E-mail providers
Status Opgelost
Datum 22 september 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

al een aantal dagen komt mijn inkomende mail in mijn verwijderen mail terecht zonder dat ik het erin plaats.
Als ik ze terug plaats komen ze allemaal weer als nieuw op mijn tel binnen.
Wat nieuw is is dat nu al een paar dagen er regelmatig rond de 30 oude mails op mijn tel binnen komen.
Allemaal erg lastig en wat kan ik hier tegen doen????
MvGroet Jacqueline [email protected]

Gewenste Oplossing:

Dat dit opgelost gaat worden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Hotmail.com in behandeling genomen

Bericht van

13 jaren geleden - Beste, Controleer de filter instellingen van het betreffende account eens. Dit staat onder meer instellingen via het tandwieltje. (outlook.com) Standaard staat dit zo: Een filter voor ongewenste e-mail kiezen Uitgebreid - de meeste ongewenste e-mail wordt in de map Ongewenst geplaatst. Ongewenste e-mail rapporteren Ongewenste e-mail rapporteren - help ons ongewenste e-mail uit het Postvak IN van iedereen te houden door de knop Ongewenst te gebruiken. Inhoud van onbekende afzenders blokkeren Bijlagen, afbeeldingen en koppelingen weergeven voor afzenders met een goede reputatie Controleer ook de "Veilige en geblokkeerde afzenders" instellingen Mocht hier niets aan veranderd zijn, dan raad ik aan contact op te nemen met het Live Team.

Bericht van

13 jaren geleden - Live Forum: http://answers.microsoft.com/nl-nl/windowslive/forum/hotmail

Reactie van de melder van de klacht

13 jaren geleden - Beste Jacqueline, Zet dit probleem op het Live forum: https://answers.microsoft.com/nl-nl/windowslive/forum/hotmail Het Live team heeft namelijk toegang tot Hotmail gegevens anders dan andere afdelingen. Ben overigens voorzichtig met email adressen online te plaatsen. Dit wordt gevonden door zoekmachines en misbruikt voor spam. Beter haal je het offline en verwijs je via prive berichten aan het Live team om welk adres het gaat.

Bericht van

13 jaren geleden - In reactie op: "Helaas is de klacht nog niet opgelost, alleen weet ik nu wel dat er een verband is met de mail die ik op mijn tel binnenkrijg en daar verwijder en mijn hotmail.. Het klopt niet maar ik weet niet hoe ik dat moet oplossen." Indien je het probleem op de telefoon hebt en niet op Hotmail zelf kun je dit account eens opnieuw installeren op je telefoon. Mocht dit niet zo zijn, dan is mijn beste advies is op dit moment echt het Live forum. Dit probleem lijkt dan namelijk in Hotmail zelf te zitten en vandaar dat ik ook naar het Live team verwijs. Zij zouden deze kennis moeten hebben. ttps://answers.microsoft.com/nl-nl/windowslive/forum/hotmail

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Hotmail.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM