Klacht: Het lijkt erop dat iemand anders je account gebruikt

BurakS op 22 april 2014 over Hotmail.com in de categorie E-mail providers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Categorie E-mail providers
Status In behandeling
Datum 22 april 2014

Een gebruiker van Hotmail heeft problemen met het inloggen op zijn account, omdat hij de melding ontvangt dat iemand anders toegang heeft. Ondanks het volgen van de aangegeven stappen en het invullen van een beveiligingscode, kan hij geen toegang krijgen omdat deze naar zijn account wordt gestuurd. De gebruiker vraagt om hulp, aangezien hij al jaren gebruikmaakt van dit persoonlijke account.

Mijn Klacht:

Goededag,

Ik probeer op mijn hotmail account aan te melden, maar ik krijg al aantal dagen deze melding:
Het lijkt erop dat iemand anders je account gebruikt
Om jou—en alleen jou—weer toegang tot *mijn email* te kunnen bieden, moeten we controleren of het jouw e-mailadres is.

Natuurlijk de stappen gevolgd, maar helaas geen vooruitgang. Ik moest een beveiligingscode invullen die ik kreeg op deze email, terwijl ik niet op deze email account kan aanmelden..

Wat ik ook raar vind, ik kan wel inloggen, dus ik vul geen foutief wachtwoord in.

Graag jullie hulp. Deze (persoonlijk)account heb ik zeer nodig. Ik gebruik al jaren.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik normaal op mijn hotmail account kan aanmelden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Hotmail.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Hotmail.com in behandeling genomen

Bericht van

11 jaren geleden - Beste, Bedankt voor uw vraag. Bij deze alle stappen om een account te deblokkeren: https://bit.ly/MO2IVN Indien u hiermee nog geen toegang tot de account hebt gekregen, neem dan contact op met het Windows Live team via https://bit.ly/I1by1p . U krijgt een formulier. VUL DEZE ZO VOLLEDIG MOGELIJK IN. Vraag ook geen nieuw formulier aan want er staat een timer op deze aanvraag. Vraagt u daarom binnen 5 werkdagen een nieuw formulier aan, dan start de timer weer opnieuw en duurt het enkel langer. Als het niet lukt om bovenstaand formulier in te vullen dan kunt u het volgende formulier gebruiken: https://bit.ly/ODsBUq. Voor vragen en problemen met betrekking tot Outlook.com (Hotmail) kunt u op het Outlook forum terecht: https://answers.microsoft.com/nl-nl/windowslive/forum/mail MVG, Marc

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Bedankt voor je 'Bot mail'. Ik gaf aan dat ik de stappen al gevolgd had en de desbetreffende formulier(en) ingevuld. Tweede link wordt ik geredirect naar de Outlook forum, waar ik niks aan heb, kan niet aanmelden. Laatste formulier ook zorgvuldig doorgenomen. Ik kan geen gebruik maken van de ontvangen beveilingscode, want ik krijg geen toegang tot mij email. Graag een ander oplossing.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM