Klacht: onterechte incasso

stelhh op 15 februari 2015 over Hostway in de categorie Websites - Building en Hosting

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Hostway
Status Open
Datum 15 februari 2015

Een klant van Hostway heeft in juni 2014 zijn accountskosten betaald, maar ontvangt nu een incassobureau voor een onterecht bedrag van 40 euro. Op zijn account staat bevestigd dat de betaling is gedaan, wat leidt tot frustratie over de gang van zaken en de rol van incassobureaus.

Mijn Klacht:

Ik heb mijn accountskosten voor Hostway in juni 2014 keurig betaald.
Zonder enige vooraankondiging krijg ik nu FIIS incassobureau op mijn dak. Of ik ook maar even 40 euro extra wil betalen.
Op mijn account van Hostway staat nota bene dat ik wel betaald heb.
Is er dan niemand, die deze malafide bedrijven kan tegenhouden?
Het is in dit land ook wel heel vreemd, dat degene, die ten onrechte ergens van wordt beticht, zijn onschuld moet gaan bewijzen.

Gewenste Oplossing:

Intrekking van de betalingseis en de incassovordering en excuses van beide bedrijven. En onmiddellijke beëindiging van mijn contract bij Hostway

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Hostway

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Hostway nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM