Klacht: slechte service

hillie2 op 02 december 2022 over Hoogvliet in de categorie Supermarkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hoogvliet has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Hoogvliet
Categorie Supermarkten
Status Open
Datum 2 december 2022

Een klant van Hoogvliet heeft herhaaldelijk problemen ervaren met de online bezorgservice. Na een bestelling die niet op de afgesproken tijd werd geleverd, en na meerdere telefoontjes zonder oplossing, overweegt de klant om in de toekomst niet meer bij Hoogvliet te winkelen. De ontevredenheid is groot vanwege de slechte service.

Mijn Klacht:

afgelopen dinsdag bestlling online gedaan wat donderagavond bezorgtzou worden niet gebeurt zou aan de deur zijn gebeld en niet open zijn gedaan terijl we thuis waren tot 9uur in de avond gewacht niks gekomen vamorgen gebeld kreeg de mededeling het vandaag bezorgt zou worden nog steeds niet boodschappen gebracht dit is niet de eerste keer dat dit mij is overkomen ben hier in zijn geheel niet tevreden over koop normaal alles bij hoogvliet maar denk ik daar maar van ga afzien vind het triest dat hier niet beter op word gelet

Gewenste Oplossing:

dat ik mijn boodchappen alsnog thuis krijg is het niet vandaag nog dan zeker morgenochtend

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hoogvliet over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door hillie2
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij producten met gebreken kunt u aanspraak maken op reparatie, vervanging of geld terug. De NVWA houdt toezicht op voedselveiligheid.

Bron: ConsuWijzer