Klacht: Roosters veel te laat ontvangen

anna m. op 14 januari 2019 over Hogeschool Utrecht in de categorie Opleidingen en cursussen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Hogeschool Utrecht has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Status Open
Datum 14 januari 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Doordat Hogeschool Utrecht haar roosters véel te laat doorgeeft (we hebben ze nu nog niet) komen studenten in de knoop met o.a. werk en andere buitenschoolse bezigheden. Ik (en andere studenten) heb veel geld misgelopen doordat mijn werk mij niet kan inplannen. Het is vervelend en helemaal als er wordt gezegd dat je X aantal uur per week ‘beschikbaar’ moet zijn voor school en ‘werk voor in de weekenden’ is. Voor veel studentenbaantjes ligt het niet zo simpel en de HU moet begrijpen dat niet elke student het hele weekend kan opgeven om de studie te betalen.

Gewenste Oplossing:

Als wij de volgende periode ruim op tijd ons rooster ontvangen. Dit schijnt elk jaar al mis te gaan en zo moeilijk kan het vast niet zijn. Blijkbaar doen de roostermakers elk jaar hun werk niet goed.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Hogeschool Utrecht over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM