Klacht: Hoge factuur

Beringen op 29 november 2022 over Scarlet in de categorie Internetproviders

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Scarlet
Categorie Internetproviders
Status Open
Datum 29 november 2022

Een klant van Scarlet heeft een hoge factuur ontvangen van 1088,40 euro, terwijl hij slechts gebruik heeft gemaakt van navigatie op zijn smartphone. Hij is pas een maand klant en heeft nog geen installatie van het huisinternet gehad, ondanks een geplande afspraak. De klant vraagt om een oplossing voor de onverklaarbare kosten.

Mijn Klacht:

Ik ben nog maar 1maand klant bij Scarlet gsm abonnement voor mij en voor mijn vrouw en huis internet maar huis internet zijn ze nog niet gekomen ze moesten 25/11/2022 langs komen maar niks en ik heb 15gb op gsm abonnement 2dagen later wouw ik kijken was 15gb op ik ben niet op youtube geweest ik heb aleen op navigatie gezeten voor mijn werk dat is alles en nu heb ik nog is gekeken de factuur is 1088.40euro hoe komt dat ik gebruik aleen navigatie dat is alles doe daar maar iets aan want dat ga ik echt betalen bij andere diensten hoor ik dat je met 15gb hele maand toe komt ik kom nog geen 2dagen mee en met navigatie doe daar maar iets aan astebliefd

Gewenste Oplossing:

Factuur

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Scarlet

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Scarlet nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Beringen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM