Klacht: jas niet geleverd

Anoniempersoon op 24 november 2014 over hobbykadoos.nl in de categorie Internetshops - Hobby en Verzamelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 24 november 2014

Een klant heeft op 21 oktober 2014 een jas besteld bij hobbykadoos.nl, maar heeft deze tot op heden niet ontvangen. Ondanks pogingen om contact op te nemen via e-mail en telefoon, blijft de klant zonder reactie, terwijl het bedrijf wel doorgaat met verkopen en het ontvangen van betalingen. De klant is bezorgd dat meerdere mensen in dezelfde situatie verkeren.

Mijn Klacht:

Ik heb op 21-10-2014 een jas besteld en tot heden niks ontvangen. Ik heb haar via mail en telefoon geprobeerd te bereiken maar ik krijg haar niet te pakken. Volgens een automatisch bericht zou ze ziek zijn. Maar het geld is weg en geen jas geleverd. Dit moet gestopt worden , want blijkbaar zijn meerdere mensen de dupe hiervan. Ik had bij deze site ook goed de voorwaarden gelezen maar toch ben ik er in getrapt. Ze heeft bij mededelingen staan dat ze ziek zou zijn .( wat ik pas later via sms te horen kreeg) Maar verder blijft ze wel producten verkopen en geld ontvangen maar geen producten levert!

Gewenste Oplossing:

De jas geleverd of mijn geld terug

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over hobbykadoos.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over hobbykadoos.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM