Klacht: het niet opruimen van bladafval

Henk Heijwegen op 06 februari 2023 over Gemeente Helmond in de categorie Gemeente

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Gemeente
Status Open
Datum 6 februari 2023

Bewoners van Peppelplantsoen 3 en 4 ervaren overlast door een grote hoeveelheid bladafval dat niet wordt opgeruimd. De bladeren stapelen zich op tot een halve meter hoog voor hun deuren, wat bij elke windvlaag voor extra overlast zorgt. Zij verzoeken de gemeente om het bladafval in het plantsoen en voor hun woningen op te ruimen.

Mijn Klacht:

Op Peppelplantsoen Nr. 3 en nr.4 hebben last van ontzettend veel bladeren. Deze worden niet opgeruimd/weggeblazen. Ook niet in het plantsoen en in het Peppellaantje. Op dit moment liggen de bladeren een halve meter hoog voor onze deuren. Zolang er niet geruimd wordt hebben wij bij elke windvlaag weer veel last van bladeren in tuin en voor de deur. Graag opruimen van de bladeren in het plantsoen en voor de deur.

Gewenste Oplossing:

Wij zijn tevreden met het schoon maken van het plantsoen, Peppellaantje en Astronautenlaan (grenzend aan het Peppelplantsoen 2, 3 en 4.)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gemeente Helmond

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gemeente Helmond nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Henk Heijwegen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM