Klacht: PCR-test en te late reactie van het Huisartslab

Jolanthe op 04 oktober 2020 over Het Huisartslab in de categorie Algemeen, Medische produkten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Algemeen
Status Open
Datum 4 oktober 2020

Een klant van Het Huisartslab heeft een klacht ingediend over een miscommunicatie rondom de vereiste PCR-test voor een cruise. Door een wijziging in het beleid van MSC moest de test binnen 72 uur voor vertrek van het schip worden afgenomen, maar de klant ontving pas vlak voor vertrek een e-mail met deze informatie. Dit leidde tot teleurstelling en het annuleren van de vakantie.

Mijn Klacht:

Ook mijn vakantie is letterlijk in het water gevallen. Ik zou afgelopen zondag, 27 sept., een cruise maken over de Middellandse Zee zijn vertrokken maar zit sinds maandagmiddag weer thuis.
Hoe is het gegaan: MSC heeft pas het beleid veranderd. Eerst moest de test worden afgenomen binnen 72 uur voor inscheping, nu is het binnen 72 uur voor vertrek van het schip. Vlak voor vertrek kreeg ik per e-mail een bericht dat er een verplichte PCR-test nodig was, 72 uur voor inscheping. Dus heb ik dat telefonisch nogmaals gecheckt. Het was echt voor vertrek van het schip.
Ik had in een van mijn mails aan MSC al eens geïnformeerd of ze met een bepaald bureau samenwerken, maar heb daar geen antwoord op gekregen. Dus besloot ik naar Huisartslab te gaan. Hier had ik al ervaring mee, want op 1 juli was ik mee geweest op de eerste KLM-vlucht naar Curaçao, om te gaan proefslapen in het nieuwe hotel van Corendon. Op 29 juni ’s middags had ik de test laten afnemen, op 30 juni ’s avonds had ik antwoord, 30 uur na afname, dus gewoon op tijd.
Het schip zou op zondag 27 sept. vertrekken, om 19.30 u. 72 uur daarvoor is dus op donderdag 24 sept. om 19.30 u. Aangezien het Huisartslab ’s avonds gesloten is kon ik niet eerder terecht dan op vrijdagochtend, 25 sept. vanaf 09.00 u. Er stond al een lange rij mensen te wachten, dus uiteindelijk was ik om 09.39 aan de beurt, 58 uur voor vertrek van het schip. Wat ik toen niet wist is dat het Huisartslab de regels intussen veranderd heeft, ze mogen tot 72 uur na de test reageren.
Ik vertrok op zaterdag 26 sept. al naar Genua, omdat ik op zondag om 13.40 moest inschepen en ik dat anders niet gehaald zou hebben. Het zat me niet lekker dat ik vertrok zonder geprinte uitslag maar vertrouwde er op dat het wel goed zou komen. Nee dus. Op zaterdagavond niets, op zondagochtend nog steeds niet. Wel had ik die nacht een e-mail ontvangen dat als ik nog geen uitslag had en dezelfde dag al zou vliegen ik een formulier kon invullen en er dan uitgezocht zou worden hoe het ervoor stond. Ook hierop kwam geen antwoord. Ik heb geprobeerd te bellen naar Huisartslab maar de verbinding werd meteen verbroken. Ik ben mijn hotel niet uit geweest en heb continu mijn telefoon zitten checken. Daarna ben ik naar de haven gegaan om in te checken, met een geprint bewijs dat ik wel de test had laten afnemen. Helaas, dat was niet voldoende. Ik heb de situatie uitgelegd, dat ik nog zat te wachten op de uitslag. Ze hebben de supervisor er bij gehaald, die Nederlands bleek te zijn. Zij vertelde me dat er die dag al zo’n 20 Nederlanders waren weggestuurd. Ik was echt verbijsterd en durfde niet te geloven dat me echt de toegang geweigerd zou worden.
Ik heb ook nog contact gehad met Patricia van Trigt, die ook voor Huisartslab werkt. Zij heeft haar nek nog voor me uitgestoken, notabene vanaf haar vakantieadres in Griekenland, 2 supervisors benaderd, maar het enige wat er uit kwam was dat mijn test nog in behandeling was.
Ik heb tot half 6 zitten wachten op een wonder, maar moest toen echt weg. Ik heb een extra hotelnacht in Genua moeten nemen, heb mijn terugvlucht moeten wijzigen met bijbetaling van 65 euro en kwam maandagmiddag dus weer thuis.
De uitslag van de test kwam op zondagavond binnen om 21.19 u, bijna 61 uur na afname. Het schip was natuurlijk al lang vertrokken.
Ik ben echt heel erg teleurgesteld. Ik heb al met al veel geld uitgegeven, zonder er ook maar iets leuks voor te hebben gehad. Dit was echt een hele harde les. Bedankt Huisartslab voor jullie trage reactie en het verknallen van mijn vakantie!

Gewenste Oplossing:

Het Huisartslab moet op afspraak gaan werken en niet meer testen afnemen dan ze aan kan. Ik verwacht toch zeker wel een financiële tegemoetkoming.

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Het Huisartslab

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Het Huisartslab nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Jolanthe
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM