Klacht: Hemubo. Slechter wordt het niet.

H. van de Flat op 18 juli 2024 over Hemubo in de categorie Aannemers, Reparatie- en onderhoud diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Hemubo
Categorie Aannemers
Status Open
Datum 18 juli 2024

Een klant heeft ernstige klachten over de renovatie van hun flat door Hemubo, waarbij zij wijzen op slecht gemonteerde leidingen, toiletten en deuren, evenals frequente lekkages en defecte ventilatie. Daarnaast worden er beschuldigingen geuit over verdwenen persoonlijke spullen en het niet naleven van toezeggingen. De klant is zeer ontevreden over de kwaliteit van het werk en de service van het bedrijf.

Mijn Klacht:

Wat een verschrikkelijk slecht bedrijf. Onze flat (Grote Frank in Purmerend) is door deze amateurs gerenoveerd. Niet om over naar huis te schrijven. De nieuwe leidingen die schots en scheef gemonteerd zijn, de slecht betegelde toiletten, de vele, vele lekkages, scheef gemonteerde deuren en kozijnen, de mechanische ventilatie welke om de haverklap defect was, parfum en horloges welke plotseling verdwenen waren (van horen zeggen, maar het zal mij totaal niet verbazen), toezeggingen in app berichten die opeens gewist zijn, stekkers van vriezers die uit het contact getrokken worden (omdat men even stroom nodig heeft) maar welke men niet terugplaatst (daar gaan je ingevroren etenswaren) overtreding van de woningwet waardoor bewoners (Mercuriusflats) werden blootgesteld aan een mogelijke besmetting met legionella, het aan de laars lappen van brandveiligheidseisen en klachten van bewoners, welke zich openbaren na de oplevering, waar niets mee gedaan wordt. Mocht u vaklui zoeken welke wel kwaliteit leveren, zoek verder en laat deze amateurs links liggen.

Gewenste Oplossing:

Een spoedig faillissement zou door vele mensen onder luid applaus ontvangen worden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Hemubo

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Hemubo nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door H. van de Flat
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM