Klacht: Lift kapot

VinJoy op 08 augustus 2019 over Havensteder in de categorie Woningcorporaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Woningcorporaties
Status Nieuwe klacht
Datum 8 augustus 2019

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Wij wonen aan het Reviusrondeel in Capelle aan den IJssel en de lift doet het al 1 week niet. Te schandalig voor woorden! Wij wonen op de 9e etage met 3 kleine kinderen en moeten elke dag de trap meerdere malen op en af. Tevens wonen er oudere mensen in deze flat, die nu dus noodgedwongen thuis zitten. Dit kan toch niet de bedoeling zijn? We betalen de hoofdprijs aan huur en we krijgen niet eens waar we recht op hebben! Het is al jaren tijd voor een nieuwe lift, maar volgens Havensteder niet. Sky Lift heeft 2 jaar geleden al bij Havensteder aangegeven dat de lift vervangen moet worden, maar dat advies wordt gewoon genegeerd! Het is nu genoeg geweest. Alle bewoners zijn het spuugzat! Hoe Havensteder met ons omgaat is schandalig. We eisen dat er heel snel een oplossing gaat komen en geen zoethoudertje zoals al jaren het geval is.

Gewenste Oplossing:

We hebben een nieuwe lift nodig!!!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Havensteder

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Havensteder nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM