Klacht: Klacht lekkage al twee weken

Vahtettin op 10 mei 2022 over Havensteder in de categorie Woningcorporaties

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Woningcorporaties
Status Nieuwe klacht
Datum 10 mei 2022

Na twee weken van lekkage in de badkamer heeft de klager meerdere monteurs en een opzichter over de vloer gehad. Ondanks toezeggingen voor een verbouwing en reparatie, heeft de klager geen terugkoppeling ontvangen over de voortgang, wat leidt tot frustratie over de gebrekkige communicatie en het gebrek aan actie.

Mijn Klacht:

Ik heb 2 weken geleden lekkage begonnen in mijn badkamer na melding is monteur langs gekomen deze heeft een gat in de muur gemaakt om de lekkage te kunnen deze komt echter van de koude waterleiding maar voor reparatie moest de muur meer gesloopt moeten worden hierna is een opzichter gekomen en deze gaf aan voor compleet verbouwing badkamer 2 dagen later is en een andere loodgieter gekomen om de lekkage te stoppen deze kwam ook niet verder omdat de muur gesloopt moest worden na gesprek met zijn leidinggevende vertelde hij echter dat als goedgekeurd was en dat ze vrijdag langs zouden komen en maandag met verbouwing konden beginnen daar als hij zou slopen kon ik niet meer gebruik maken van de badkamer dus ben ik hier mee akkoord gegaan maar na een week heb ik geen enkele terug koppeling ontvangen vandaag heb ik havensteder teruggebeld ik werd door verbonden met de bedrijf die het verbouwing zou doen ik hoor echter van hun dat ze havensteder eerst een asbest onderzoek moeten laten doen voor ze kunnen beginnen met de verbouwing ik vind schandalig dat ik helemaal niet ingelicht wordt hierover maar de lekkage is nu zover dat van de plafond al in de muur is echter zitten stopcontacten in de muur als de water dat bereikt is de probleem veel groter dus ik vandaag tweede keer teruggebeld naar havensteder die begint mij te vertellen dat het twee weken kan duren voordat iemand kan langskomen om dat te onderzoeken dit vind ik allemaal schandalig en onacceptabel

Gewenste Oplossing:

Dat het zo snel mogelijk het lekkage stopt en mijn badkamer wordt verbouwd

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Havensteder

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Havensteder nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Vahtettin
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM