Klacht: Failliet verklaard maar website niet afgesloten

Gedupeerde Handyfloor-klant op 19 oktober 2019 over Handyfloor in de categorie Vloerbedekking

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Handyfloor has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf Handyfloor
Categorie Vloerbedekking
Status Open
Datum 19 oktober 2019

Een klant van Handyfloor meldt dat de website van het failliete bedrijf nog steeds actief is, waardoor consumenten online vloeren kunnen bestellen en betalen. De klant, die een aanbetaling heeft gedaan en nu zonder vloer zit, beschouwt dit als oplichting. Hij waarschuwt anderen om niet in deze val te trappen en geen aankopen te doen via de website.

Mijn Klacht:

Wil graag een melding maken dat de website van Handyfloor nog steeds actief is waardoor je online nog vloeren kunt bestellen én betalen! Dat is oplichterij want het bedrijf is per 1 oktober 2019 door de rechtbank Oost-Brabant failliet verklaard! Ik ben een van de vele gedupeerden. Flink aanbetaald. Dus dat geld ben ik kwijt en zit nu zonder vloer. Opmerkelijk dat je via hun website nog vloeren kunt bestellen! TRAP ER NIET IN EN BESTEL NIETS ONLINE!!

Gewenste Oplossing:

Wil mijn aanbetaling terug!! Maar heb daar weinig hoop in.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Handyfloor over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Gedupeerde Handyfloor-klant
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM