Klacht: plaatsen van een katheter

lightmaster op 16 december 2013 over Handwerkpost.com in de categorie Internetshops - Hobby en Verzamelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Nieuwe klacht
Datum 16 december 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

huisartsen post roermond gebeld omdat mijn vriendin ernstig ziek is en het noodzakelijk was om een katheter te plaatsen. Arts is gekomen en heeft toen een katheter geplaatst. Na 5 uur nog geen urine in de zak. Weer huisartsenpost gebeld met de mededeling een urine in de zak maar loopt wel langs de slang in de pamper. Arts gekomen en katheter schoop gemaakt. Na 5 uur nog niks in zak . Verpleegkundige gebeld en deze is meteen gekomen. Na overleg huisartsenpost gebeld of de katheter er uit mocht.Dit mocht,toen werd er door de verpleegkundige geconstateerd dat het dopje nog op de aansluiting van de zak zat.Dus er kon geen urine inlopen. Dit alles bracht allen vel pijn en ongemak met zich mee.

Gewenste Oplossing:

zou graag zien dat de arts hierop aangesproken werd en zijn excuses zou aanbieden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Handwerkpost.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Handwerkpost.com nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM