Klacht: Nog steeds geen compleet bankstel.En bestelt in week 2

ginoweerman2003 op 16 oktober 2015 over Haco wonen en slapen in de categorie Internetshops - Interieur

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Haco wonen en slapen werkt aan deze klacht
šŸ”„ In behandeling
Status In behandeling
Datum 16 oktober 2015

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Schade op hoofdsteun ,alsof er een sticker vanaf getrokken is.
En er is vanuit Haco 2 x een hoes geleverd maar voor de verkeerde hoofdsteun, terwijl ik bij aflevering van het bankstel gelijk foto`s heb doorgemaild van de betreffende hoofdsteun met schade en foto`s van het gehele bankstel om fouten te kunnen voorkomen.

Gewenste Oplossing:

Het punt is nu dat als de goede hoofdsteunhoes ooit goed binnenkomt , de rest van me bankstel een andere kleur heeft, omdat het al zolang geleden is dat ik mijn bankstel heb binnen gekregen.
Na ons gesprek met ons juridische adviseur heeft hij ons het advies gegeven het volledige aankoopbedrag terug te vragen aangezien het niet normaal opgelost kan worden.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Haco wonen en slapen over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Haco wonen en slapen in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM