Klacht: Haar verkeerd behandeld

Anja Halewijn op 31 december 2018 over Brainwash Kapper in de categorie Kappers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Kappers
Status Open
Datum 31 december 2018

Een klant van Brainwash Kapper in Rosmalen is ontevreden over de styling van haar haar, dat de volgende dag in slechte staat was. Ze geeft aan dat er een verkeerd product is gebruikt en dat het föhnen en stijlen niet goed is uitgevoerd. Na haar klacht te hebben geuit, werd haar verhaal niet geloofd, maar het salon heeft aangeboden om haar haar opnieuw te stylen.

Mijn Klacht:

Ik heb zaterdag jl. mijn haar laten stylen in Rosmalen de volgende dag op zondag was mijn haar net een vogelsnestje
Verkeerd product gebruikt en ook het föhnen en met de stijltang is niet helemaal goed gegaan?
Aangezien ik een wekelijkse klant ben met makkelijk haar wat normaal echt een week blijft zitten, ben ik vandaag verhaal gaan halen, heb zelfs een foto laten zien, werd niet geloofd echt schandalig ik ga woensdag terug en ze doen mijn haar opnieuw……..

Gewenste Oplossing:

ik Wens mijn haar opnieuw geföhnd te hebben met de juiste producten zodat het glanst en gewoon meer dan 2 dagen goed blijft zitten

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Brainwash Kapper

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Brainwash Kapper nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM