Klacht: Verkleuring pet

Freddydonny op 20 juli 2018 over Gucci in de categorie Mode

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Gucci
Categorie Mode
Status Open
Datum 20 juli 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb in oktober een Gucci pet gekocht bij de beijenkorf nu is deze helemaal oranje aan het worden ik vind dit zeer snel aangezien hij hem alleen de weekenden op heeft en er zeer zuinig op is nu heb ik hem terug gestuurd naar de beijenkorf en daar vertikken ze het om het op te lossen en ze sturen hem nu gewoon retour ben echt heel boos wat een service zeg voor zo’n merk en zo’n winkel

Gewenste Oplossing:

Ik had echt een nieuwe pet verwacht ben zeer teleur gesteld in hun ga het hier ook zeker niet bij laten zitten al moet ik dit aan gaan vechten het is het principe een jaar garantie is een jaar garantie

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gucci

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gucci nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM