Klacht: Display netwerk? Vanwaar komt die rotzooi plots?

Filemon op 22 april 2012 over Google in de categorie Zoekdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Google
Categorie Zoekdiensten
Status Open
Datum 22 april 2012

Een gebruiker van Google Adwords heeft een aanzienlijke stijging van zijn factuur ervaren, van normaal 8 euro per dag naar 150 euro in enkele dagen. Dit gebeurde doordat Google via een displaynetwerk onder zijn naam op andere websites adverteerde, terwijl de gebruiker geen wijzigingen in zijn instellingen had aangebracht. Ondanks dat de instellingen dit mogelijk maakten, voelt de gebruiker zich misleid door de communicatie van Google.

Mijn Klacht:

Na geruime tijd adwords gebruikt te hebben (nu toch een vijftallig maanden), door te adverteren via een bepaald zoekopdracht, merk ik plots dat mijn factuur op een aantal dagen zomaar maal tien is gegaan.
In eerste instantie kan ik niet echt uitvissen wat er aan de hand is, ik heb immers niets aan mijn instellingen verandert.
Blijkt dat Google via een zogenaamd displaynetwerk onder mijn naam is beginnen adverteren op andere sites….
Gevolg, een kostprijs van 150,- op enkele dagen tijd (terwijl ik normaal 8€ per dag adverteer!)
Eigen schuld? Waarschijnlijk wel, want wat blijkt, al mijn instellingen staan zo dat Google wel degelijk het recht heeft dit te doen (het handelt blijkbaar over basisinstellingen).

Nu, Er bestaat echter nog zo iets als bedrieglijke communicatie. Het is mijn inziens immers not done de werking van een bepaald product maanden op een bepaalde manier te laten uitschijnen, om dan plotsklaps andere kenmerken in voege te laten gaan.
Vooral als die nieuwe kenmerken dan nog eens handen vol geld kosten voor de consument en zijn limieten van de kredietkaart automatisch worden aangepast.

Gewenste Oplossing:

Ik eis dat Google met mij contact opneemt om dit door te nemen, zoniet stap ik binnen de maand naar de consumentenorganisatie testaankoop en neem ik contact op met de redactie van volt.
Daar ik niet kan uitvlooien, waarschijnlijk is dat ook bewust moeilijker gemaakt, waar en hoe ik in contact kan komen met een Google helpdesk ( eentje die zich niet in Ierland bevindt dan toch) moet het maar op,die manier!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM