Klacht: Geen reactie of medewerking

Remon349 op 10 november 2021 over GKB in de categorie Overlast

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 4.0/10 ★★☆☆☆
Bedrijf GKB
Categorie Overlast
Status Open
Datum 10 november 2021

De klager ervaart al wekenlang geen reactie of medewerking van GKB in Assen, specifiek van een medewerker genaamd Fija. Ondanks herhaalde verzoeken voor een tweedehands wasmachine en een accu voor de fiets, blijft de communicatie uit, wat leidt tot frustratie over de geboden service en het gevoel van verwaarlozing. De klager vraagt om actie, aangezien hij maandelijks 128 euro betaalt voor diensten die niet worden geleverd.

Mijn Klacht:

Hoi,

Nu al weken als het geen maanden zijn reageert de gkb in assen, voornamelijk Fija, niet op mijn mails en verzoeken. Wij hadden een nieuwe wasmachine nodig verzoek gedaan om een 2e hands voor 100 euro te kopen. Geen reactie terwijl er genoeg geld staat. Daarna verzoek voor een accu voor m’n fiets geen reactie. Ze negeert me volkomen, de afspraak was in het weekend een mail te doen dan antwoord ze op maandag. Ook die afspraak komt ze niet na. Ons 2 weken zonder geld laten zitten nog geen tientje willen overmaken alles om ons dwars te zitten.

Ik vindt het onmenselijk hoe het gkb assen handelt en wil dat hier actie wordt in ondernomen. Ik betaal 128 euro in de maand voor iets wat niet gedaan word, gewoon triest voor woorden

Gewenste Oplossing:

Dat ze geld overmaakt en gewoon haar werk doet, nog beter een nieuwe bewindvoerder.

Beoordeling 4/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over GKB

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over GKB nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Remon349
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM