Klacht: Bijstand op ex verhalen /Klachtencommissie en gemeente reageert niet/ te laat

Hüseyin Atalay op 25 januari 2017 over Gemeente Enschede in de categorie Gemeente

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Gemeente
Status Open
Datum 25 januari 2017

Een inwoner van Enschede heeft een klacht ingediend over de gemeente vanwege beslaglegging op zijn inkomen. Hij stelt dat de gemeente niet voldoende heeft gedaan om hem te bereiken, ondanks zijn verhuizing naar Duitsland en het inschakelen van een verhuisservice voor zijn post. De klager ervaart de houding van de gemeente als onverschillig en beschrijft een gebrek aan reactie op zijn klacht, die in oktober is ingediend.

Mijn Klacht:

In Oktober j.l. werd ik geconfronteerd met beslaglegging op mijn inkomen. Gemeente kan niet aantonen of zij werkelijk alles gedaan hebben om mij te bereiken, gezien ik in Duitsland woon, verhuisd ben binnen D echter een verhuisservice voor een jaar voor mijn post ingekocht heb. Er is geen rekening gehouden met de beslagvrijevoet terwijl de gemeente alle middelen tot diens beschikking heeft en alles kan controleren. Nadat ik door beslag op de hoogte was meteen actie ondernomen. Gemeente Enschede neemt de volgende houding: “ik ben gemeen(te) jah! Ik ben een grote tandwiel van een systeem en machtig. Neem de burger tussen mijn tanden en maal je helemaal kapot!” Deze attitude wordt nader bekrachtigd namelijk, de klachtencommissie wordt door mij benaderd, klacht wordt in oktober ingediend, echter de gemeente blijft “gemeen” doen maar de klachtencommissaris houdt zich ook niet aan de afspraken. Ik zou op de hoogte gehouden worden betreffende de voortgang, no way! Maak een telefoonafspraak hierover, na 2 weken noch een telefoon noch een mail/brief blijft uit. Na een brandmail van mij dat ik naar de ombudsman zal gaan, wordt ik binnen 15 min gebeld dor klachtencom. Maak een afspraak om nader gegevens te verstrekken, let op het is reeds eind december!, krijg ik een formulier met laatste indiendatum 6 jan. Zo gezegd en gedaan stuur ik alles op voor de einddatum, alles nader uitgelegd en gespecificeerd. Nu vandaag een brandmail gestuurd hebbende, weer binnen 15 min gebeld door klachtencom. Enschede. Nu blijkt dat de Gemeente meer nodig heeft dan wat zij gevraagd hebben aan mij, dit komt nader tot mij nadat ik weer zelf aan de bel moet trekken. Zowel de gemeente als de staartje ervan genaamd de klachtencommissie, is niet meer dan een politiek systeem om de makro overheid als de burger voor de gek te houden en bezig te houden, deadlines stellen aan de burger maar zelf er lak aan hebben! Wel te verstaan zijn wij reeds ruim inclusief oktober 4 maanden verder na een klacht!

Gewenste Oplossing:

1. met de aangereikte gegevens, die opgevraagd zijn bij mij snel tot een resultaat komen:

1a) met terugwerkende kracht (dit verzoek ligt er) de beslagvrijevoet hanteren.
1b) De bedrag die verhaald is op mij klopt niet, dit direct corrigeren en terugbetalen
1c)De incasso kosten terug betalen, gezien de gemeente niet aan kan tonen mij daadwerkelijk op correcte wijze een brief verzonden heeft
1d)mij mijn bezwaarrecht alsnog toewijzen om samen tot een betalingsafsraak te komen.
1e) Een officieel excuusbrief ondertekend door de wethouder in kwestie, om symbolisch aandacht te trekken voor alle andere volgende burgers voordat zij tot hamburger door de tandwielen van de Gemeente Enschede gemalen worden!

2) De gemeente die hardleers is in deze, binnen aanzienlijk korte tijd de gehele procedure/protokol onder de loep laten nemen en de volgende burgers niet dupe laten worden van een dergelijk falen en optreden!

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gemeente Enschede

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gemeente Enschede nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht

9 jaren geleden - Dank je Robin! Zoals je kunt lezen zal het wel weer 4 maanden duren bij de gemeente Enschede!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM