Klacht: niet meer kunnen parkeren zonder muntgeld !!

riky van helvoirt op 10 februari 2020 over Gemeente - Eindhoven in de categorie Gemeente

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Gemeente
Status Open
Datum 10 februari 2020

Een bezoeker uit Heeswijk-Dinther uit zijn onvrede over het nieuwe parkeerbeleid in Eindhoven, waarbij alleen met muntgeld kan worden betaald. Hij ervaart het als frustrerend dat de parkeerautomaat onduidelijk is en dat het betalen met contant geld niet meer mogelijk is. De bezoeker voelt zich niet welkom en vreest dat dit ook negatieve gevolgen heeft voor de lokale winkeliers.

Mijn Klacht:

ik ben geen inwoner van Eindhoven , kom uit Heeswijk -dinther .
Ik ging naar Woensel winkelcentrum , dat doe ik zo eens ooit , in de zoveel tijd . Maar …………. heel heel heel erg irritant dat er niet meer met geld betaald kan worden , en ik vond het niet alleen , achter mij stonden inmiddels diverse mensen [ zo lekker snel gaat het ook hé !] die het ook helemaal niks vonden [de klant is dus geen koning in Eindhoven ] Mij heb je in ieder geval voor aslnog weg gejaagd [mischien denken jullie wel ,nou die zijn we dan lekker kwijt , maar denk dat de winkeliers hier toch anders over denken ?] Wat gebeurt er bij de automaat : er is niet te zien wat het per 10 minuten kost keuze is 10 cent of 1 euro , dan moet je verdikkemus hard duwen wil hij het bedrag pakken , daar kwamen wij achter en nadien ik nogmaals .
Ik moest terug om een nieuw kaartje te nemen want het duurde langer dan gepland , dus ik toets 1 euro in !! Nou is het goed uitgevallen !! Want nadien zag ik dat ie de euro niet gepakt had , maar de 10 cent !!
allemaal gedoe dus zo .En dat weet ik nu dan ook nog niet door alle hectiek en het gedoe , wat ? als ik het fout heb gedaan en het anders wil invullen ?
Nee voorlopig zien jullie mij niet meer in Eindhoven , maar gelukkig zijn er nog andere steden die niet zo doen en het een ieder gunnen hoe die wil betalen . en ook speciaal voor de ouderen of mensen zonder pinpas ,want die zijn er ook nog , die worden dus allemaal gepaseerd en genegeerd .

Gewenste Oplossing:

als er gewoon weer met geld betaald kan worden ,want zo hoort het gewoon het is een wettig betaalmiddel ,en dat heeft iedereen !!

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gemeente - Eindhoven

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gemeente - Eindhoven nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door riky van helvoirt
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM