Klacht: Gemeente Den Haag maakt verhuizing onnodig moeilijk door star beleid

Nusa op 29 september 2025 over Gemeente Den Haag in de categorie Gemeente

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Gemeente
Status Open
Datum 29 september 2025

De klager ervaart dat de gemeente Den Haag een star beleid hanteert, waardoor de verhuizing naar Rijswijk onnodig moeilijk wordt gemaakt. Ondanks het verzoek om verlenging van de parkeervergunning tot 1 november, biedt de gemeente slechts coulance tot 1 oktober, wat leidt tot boetes en extra complicaties bij de verhuizing. De klager voelt zich niet gehoord en vindt dat de gemeente meer oog zou moeten hebben voor de situatie van de burgers.

Mijn Klacht:

Het lijkt alsof de gemeente geen oog heeft voor burgers, maar alleen voor regels. Wij hebben in januari een huis gekocht in Rijswijk en ons direct ingeschreven bij de gemeente Rijswijk. De verhuizing stond gepland voor 1 april, maar liep vertraging op omdat onze aannemer met het geld is verdwenen en bovendien onze post heeft meegenomen. Hierdoor ontdekten we veel later dat onze parkeervergunning in Den Haag niet verlengd was, wat leidde tot opeenvolgende boetes.

Na veel heen en weer schakelen verleende de gemeente coulance, maar slechts tot 1 oktober, terwijl wij hadden aangegeven dat verlenging tot 1 november nodig was. De verhuizing staat nu gepland rond 20 oktober. De gemeente weigert verdere verlenging en stelt dat wij ons opnieuw een maand moeten inschrijven, waarna we elders moeten parkeren totdat de inschrijving verwerkt is en een nieuwe vergunning kan worden aangevraagd. Tegen de tijd dat dit allemaal rond is, zijn we alweer vertrokken.

Medewerkers zijn nauwelijks aanspreekbaar en reageren alsof je tegen een robot praat. Je legt uit dat je huis verkocht is en dat je eind oktober sowieso vertrekt, maar het enige antwoord blijft: “Ons beleid is zo. Het staat op de website.” Er is totaal geen begrip of empathie voor onze situatie.

Een gemeente is er om het leven van burgers leefbaar te maken, niet om het nog moeilijker te maken. Star vasthouden aan beleid zonder oog voor uitzonderlijke omstandigheden is onacceptabel.

Gewenste Oplossing:

Dat de gemeente ons gewoon de tijd geeft om de verhuizing af te ronden, aangezien de parkeervergunning voor het hele jaar al is betaald. Daarnaast zou een excuus voor de starre houding en het gebrek aan begrip in de communicatie op zijn plaats zijn.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Gemeente Den Haag

Reactie van de melder van de klacht Nusa

5 maanden geleden - Totaal geen begrip voor de burger

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Gemeente Den Haag nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Nusa
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM